Дигитален LCD Мини Сауна Собна Температура Контролер со Нога Спа
Новак - 5 %

Дигитален LCD Мини Сауна Собна Температура Контролер со Нога Спа

Достапно за нарачка
DEN 1180.80
DEN 1122.00
Достапност:


Дигитален LCD Мини Сауна Собна Температура Контролер со Нога Спа
Производ Карактеристики
LCD сина лента кристали
Моќ надолу поставување на мемориска функција
Параметри
Температурата мерен опсег : 0~100°C
Контролирање на температурата опсег : 18~65°C
Резолуција : 0.1°C
Точност : ±1°C
Моќност : 220 VAC±10%, 50 HZ
Влез : 1 NTC сензор
Излез : еден 10 A реле излезни контроли греење
Потрошувачка : ≤3 w
Кроена големина : прибл. 104×64(mm); големина на Екран : 70×29(mm); Panel : 122×74.5×4.6(mm)
Амбиентални услови : температура : -10~60°C; влажност : 20~85% (Без кондензат)
Копчиња Операција Опис
Моќност : /Исклучување со еден клик
ПОСТАВЕНО : Еден клик, да влезат во поставување на владата, на температура вредност флеш и може да се прилагоди со кликнување . Еден Кликнете ПОСТАВИТЕ копчето повторно, време вредност флеш и може да се прилагоди со кликнување . Еден кликнете ПОСТАВИТЕ копчето за да се потврди и излез.
Функцијата Мени
Функции
Поставување Опсег
Стандардно
Прилагодување Чекор
Единица
Темп. Поставување
18~65
40
1
°C
Време Поставување
1~99
60
1
Минута Излез Објаснување
Грешката Код На Табела
Присилува Дијаграм
Пакување Листа
1 x температура контролер
1 x упатство
Апликации
Кан пареа соба, Светлина долина куќа, инфрацрвена сауна, соба со пареа сауна, соба.
ЗАБЕЛЕШКА Контролер врска оптоварување пресметка метод (три видови) : 1. Индуктивен товар : контролорот ги поврзува компресор, топлински пумпи и други товари. Пресметката формула : работен напон (U) x максимална реле капацитет (I)/8 ; На пример : На контролорот ги поврзува компресор напон е 220 V, максималниот капацитет на реле е 30 A, контролорот врска максимална моќност не надминува 220 Vx30 A/8=825 W. 2. Resistive оптоварување : контролорот се поврзува греење прачки, греење влошки, електрични бојлери и други товари. Пресметката формула : работен напон (U) x максимален капацитет на реле (I)/2; На пример : На контролорот врска греење род напон е 220 V, максималниот капацитет на реле е 10 A, максималната моќност на контролер за конекција не може да надмине 220 Vx10 A/2=1100 W. 3. Посебни оптоварување : контролорот е поврзан со блескаво светилки; Пресметка формула : Оперативен напон на оптоварување (U) x Максимален капацитет на реле (I)/15

За производот

Тип:
Сауна, Соби
Главен Материјал:
Акрилик
Функција:
Компјутер Control Panel
Капацитет:
4 Луѓе
Функција:
Сува Пареа
Број На Модел На:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА-110C
Напојување:
220VAC±10%, 50 HZ
Излез:
10A реле паралелно излези
Примена:
сауна, соба,Кан пареа соба,светлината бран бања соба
Функција:
контрола на температура и светлина
Резолуција:
0.1 C/0.1
Материјал:
Акрилик
Heory:
Сензор На Температура На
Екранот:
LCD
боја :
Црна

Избор на клиент