150CM 5050 USB RGB Led Лента + 3Keys Contoller 45leds 5V затворен во ЖИВО Позадина Компјутер дома затворен оркестарот брзо брод Р

150CM 5050 USB RGB Led Лента + 3Keys Contoller 45leds 5V затворен во ЖИВО Позадина Компјутер дома затворен оркестарот брзо брод

Достапно за нарачка
DEN 240.00
Достапност:


Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Пакет : Лента*1 USB кабел *1 Контролер*1(Само за RGB лента, и на contoller боја ќе бидат испратени по случаен избор)
2 M ефект(Ако сте треба 2 M, ве молиме да се купи.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.0% Германија го Оценувате (точка пристигна) 11.1% Франција го Оценувате (точка пристигна) 10. Оваа лента доаѓа со 3 M само лепило поддршка лента за лесна апликација на речиси секоја чиста површина.
Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден.5% Канада го Оценувате (точка пристигна) 0.4% Австралија го Оценувате (точка пристигна) 21.7%
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука . П : дали постои следење на Број за мојот објект?
A : Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете да го видите на пратката staus на соодветниот веб-сајт. П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет?
A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви благодариме! П : јас сум препродавач,јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена?
А : Здраво,ви благодариме за вашето барање, ако би сакал да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!
. итн животна Средина пријателски, без зрачење, без треперење, не на штета на човековите очи заштеда на Енергија, без топлина, ниска потрошувачка на енергија, стабилни перформанси. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Спецификација
Тип : USB LED лента светлина Материјал : Пластични, Смола Количина : 1pcs Водоотпорен Одделение : IP65 ЛЕД Тип : SMD 5050 LED Кол : 30 По Метар светла Боја : Кул бела / Топло Бела / RGB Зрак Агол : 120 степени Напон : DC 5 V Складирање Temp : -40~80 целзиусови степени Оперативни Temp : -25~60 целзиусови степени Лента Должина : 150 CM Карактеристики Флексибилни LED лента создава нови и возбудливи, живописни бои светлосни ефекти кои некогаш беа невозможно да се постигне.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување?
A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : cridet картичка; moneybooker;Т/T;western union.5% 4,7% од Велика Британија го Оценувате (точка пристигна) 9. Земја
Време на испорака Работни Дена (не вклучувајќи празник) 5-7 8-11 12-14 15-19 20-22 Работни Дена + сабота + недела 5-9 10-15 16-20 21-25 26-30 сад го Оценувате (точка пристигна) 5 .
Други земји и пакет над 2 Кг, купувачите треба да си дозволат целиот превозот цена или продавачот може да го изберат превозот начини од себе.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. П : Колку чини да брод на мојата земја?
A : Пакет помалку од 2 Kg ќе биде испорачуван Кина Пост Воздухопловната која е бесплатна испорака до 26 земји како следниве : сад; Обединето Кралство; Австралија; Бразил; Канада; Италија; Турција; Шпанија; Малезија; Франција; Русија; Шведска; Нов Зеланд; Норвешка; Швајцарија; Јапонија; Тајланд; Ирска; Израел; Белгија; Полска; Јужна Кореја; Австрија; Германија; Данска; Сингапур.)
Превозот : Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 30 дена. Идеален за залив, pelmet, полица или гардероба осветлување или во комерцијални апликации, производи покажува, под контра осветлување оваа LED лента доаѓа од метар во голем број на различни бои, со затворен или отворен оценка.

За производот

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
LS538-150CMRGB
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Бренд Име:
CHINCOLOR
Потрошувачка на енергија (W/m):
4W/m
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Боја Temp(К):
5000K
Енергија:
Секогаш На
Водоотпорен:
Yes
Напон:
5V
Спецификации (монистра светлина / m):
30 компјутери/m
брод од:
Кина Копното
Должина:
200cm strip
Температура На Боја:
5000K

Избор на клиент