Брзина Пресметка Мрежен Кабел Тестер RJ45 + RJ11 Lan Жица Ethernet 468VR Топла Z09 Капка брод
Новак - 17 %

Брзина Пресметка Мрежен Кабел Тестер RJ45 + RJ11 Lan Жица Ethernet 468VR Топла Z09 Капка брод

Достапно за нарачка
DEN 219.36
DEN 182.00
Достапност:

Материјал : Пластични Боја : Видете слики NSHL-468 VR дебагирање мрежен кабел тестер Прво, функцијата : 1, извртени пар 1,2,3,4,5,6,7,8, G линија-по-root (за) тест, кој може да направи разлика помеѓу судот (на) погрешна линија, краток спој и да се отвори коло. 2, NSHL-468 VR може да го тестира RJ45, RJ11. Второ, извртени пар тест : 1, притиснете на прекинувач директно копче за брз тест датотека. 2, мрежен кабел приклучоци беа вметнати во двете главни тестер и далечински тестер, домаќинот од 1 до Г-со светла блескави секвенца. Во автоматско тест системи. 3, тестер за време на slide master, тестер на лево за слободни да го изберат турбина брзина флеш тестер. Легенда : Главни тестер : 1-2-3-4-5-6-7-8-G Далечински тестер : 1-2-3-4-5-6-7-8-G (RJ45)
1-2-3-4-5-6 - G (RJ12)
-2-3-4-5 G (RJ11) 4, ако жици не е точен, притиснете за да се прикажат следните случаи : (1) Кога постои мрежен кабел, како на пример 4-та линија краток спој, главниот тестер и далечински тестер 4 светла не се светли. (2) Кога не постои никаде во неколку линии, соодветните Неколку светла не се светли, кога кабелот е помалку од две линии Unicom,
светлата не се светли. (3) Кога два кабел на ред, на пример, 3,5 линии на ред, тоа се појавува, како што следува : Главни тестер непроменет : 1-2-3-4-5-6-7-8-G Далечински тестер е : 1-2-5-4-3-6-7-8-G (4) кога кабелот има две краток спој, главниот тестер на екранот останува непроменет, и далечинскиот тест прикажува две линии се
кратко-circuited микро-светло светилка, ако три или повеќе (вклучувајќи ги и три) кабелски краток circuited, сите краток спој на линија број на неколку
ights не се светли. Големина : Види на сликата Бр мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!! 1 Pc x468 VR Брзина Пресметка Мрежен Кабел Тестер RJ45 + RJ11 Lan Жица Ethernet Нови

За производот

Тип:
Мрежа Поправка Алатка За Полнење
Пакет:
No
Број На Модел На:
zhuanchanpinsiquanjia

Избор на клиент