Рачни Ултразвучно Flowmeter TDS-100H Заградата Трансдуцерот ХС HM DN20mm-DN700mm течен проток метри

Рачни Ултразвучно Flowmeter TDS-100H Заградата Трансдуцерот ХС HM DN20mm-DN700mm течен проток метри

Достапно за нарачка
DEN 27840.00
Достапност:


Линеарноста
0.5%
Повторливост
0.2%
Точноста
±1% од читање на курс>за 0,6 ft/s. ±0.5% со on-сајт на калибрација
Време На Одговор
0-999 секунди, user-да се конфигурираат
Брзина
±0.03 ~ ±105 ft/s (±0.01 ~ ±30 m/s), bi-directional
Цевка Големина
(15 ~ 6,000 mm)
Го Оценувате Единици
Метар, Нозе, Кубен Метар, Литар, Кубни Метри, САД Галон, Imperial Галон, Масло Барел, САД Течни Барел, Imperial Течни Барел, Милиони САД Литри. Корисникот се конфигурираат.
Totaliser
7-цифрен изнесува за нето позитивни и негативни проток
Течни Видови
Речиси сите течности
Безбедност
Поставување lockout. Пристап до кодот е потребно за отклучување
Екранот
4x16 англиски букви
Комуникациски Интерфејс
RS-232 C, baud стапка : од 75 до 115,200 основни поени. Протокол направени од страна на производителот. Корисникот протоколи може да бидат дадени на испитување.
Transducers
Модел М1 за стандарден, и други 3 модели за факултативна
Трансдуцерот Кабел
Стандард 2x30? (10m), факултативна 2x1,500? (500m)
Напојување
3 ААА Ni-H вградените батерии. Кога целосно наполнета тоа ќе трае повеќе од 10 часа на работа.
90-230 VAC за полнач
Data Logger
Built-in data logger може да се сместат над 2,000 линии на податоци
Прирачник Totalizer
7-цифрен прес-клуч-на-go totalizer за калибрација
Домување Материјал
ABS. Алуминиум легура заштитни случај
Случај Големина
3.9"x2.6"x0.8" (100x66x20mm)
Handset Тежина
1.2 lbs (514g) со батерии
Трансдуцерот
Стандард S2 тип
Стандард М2 тип
Стандарден тип L2
Стандард ХС тип
Стандард HM тип
Погоден цевки со дијаметар
DN15-DN100mm
DN50-DN700mm
DN300-DN6000mm
DN20-DNDN100mm
DN50-DN700mm
Течност температура
0°c-160°c
0°c-160°c
0°c-160°c
0°c-160°c
0°c-160°c
Надворешниот големина
45×30×30мм
60×45×45
80×70×55
Тежина
75g
250g
528g
Стандард пакување : 1 x TDS-100 H домаќин Стандард ХС Трансдуцерот Стандард HM Трансдуцерот 2 х 5m Сигнал Кабел 2 x Прицврстување Синџири 1 x Data кабел 1 x Полнач 1 x 5m Владетел 1 x Празни пластични шишиња (за вчитување гел) 1 x англиски Упатството 1 x Носење
Ако ви треба други трансдуцерот, ве молиме контактирајте со нас.

За производот

DIY Материјали:
Водовод
Мерен Опсег:
DN20mm-DN700mm
Број На Модел На:
TDS-100H
Бренд Име:
AERMANDA

Избор на клиент