Лето Жените Мрачно Печати Playsuit Висок Квалитет На Модата Печатење Кратки Ракави Мода JumpSuit Секси Bodycon Playsuit
Новак - 20 %

Лето Жените Мрачно Печати Playsuit Висок Квалитет На Модата Печатење Кратки Ракави Мода JumpSuit Секси Bodycon Playsuit

Достапно за нарачка
DEN 765.60
DEN 612.00
Достапност:


1.Сите мерења се во единицата на " cm ", 1cm=0.39 Инчен 1 Inch=2.54 см
2.Ве молам прости 1-3cm разликата се должи на рачно мерење ;
3. Ве молиме игнорира ознака големина и проверете ја големината на табелата внимателно пред да го купат.
4. Ве молиме имајте во Боја ќе биде малку поинаква да се покаже на различни Компјутери и Монитори.
Големина
Должина
Биста
Половината
Хип
Должина на ракав
Рамо Ширина
cm
инч
cm
инч
cm
инч
cm
инч
cm
инч
cm
инч
S
68
26.8"
80
31.5"
64
25.2"
82
32.3"
-
-
-
-
М
69
27.2"
84
33.1"
68
26.8"
86
33.9"
-
-
-
-
L
70
27.6"
88
34.6"
72
28.3"
88
34.6"
-
-
-
-
Како да се измери вашето тело и да се избере правилната големина?
A. Мерка на вашето тело
1. Биста
Носат на unpadded градник.
Се релаксираат раце на страни.
Повлечете лентата низ најголем дел од биста.
2. Половината
Најдете најмалиот дел на половината.
Обично околу 1 инчен над папокот.
Чувајте ја малку лабава за да се овозможи за дишење соба.
3. Хип
Најдете најширокиот дел на колковите.
Обично за 7 инчен под половината.
Повлечете ја во двете hipbones.
Б. Изберете ја точната големина според големината на Табелата.
-Големината систем е различен од друга земја. Ве молиме проверете ја големината на табелата на Облекување внимателно.
-Ние се покаже големина опсег на Градите, Половината и Колковите. Првиот е "Поставен рамно" големина, подоцна "по протегала" големина.
-Ако вашиот мерења помеѓу две големини, ве молиме да се купи поголема големина, а потоа да побара специјално за да го поправи тоа.
-Ако не сте сигурни да се избере, ве молиме контактирајте со нас за соодветен еден.
Модел фото е само за ваша референца, на вистинскиот објект може да биде малку различен.

За производот

Големина:
S, M, L
Материјал:
Памук,Полиестер
Тип:
Playsuits
Стил:
Моден
Одговара Тип:
Редовни
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Шаблон Тип:
Печати
Декорација:
Никој
Број На Модел На:
DZ122
Тип На Објект:
Jumpsuits & Rompers
Пол:
Жените
Бренд Име:
CELEBABA

Избор на клиент