3PCS 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

3PCS 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Достапно за нарачка
DEN 2496.00
Достапност:


3pcs 23 HS7628 моторни 3pcs 30cm линија должина
Чекор агол точност : + - 5%(full чекор,а не оптоварување)
Отпор точност : + - 10%
Inductance точност : + и - 20%
Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)
Температурата -20deg ~+50deg
Изолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDC
Insultion Сила500 VAC за една минута
Совети : вратило 8мм или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 6.35 mm .
Модел
Чекор
Агол
Моторни
Должина
Отценети
напон
Отценети
Тековната
Фаза
Отпорот
Фаза
Inductance
Одржување
Вртежен момент
Момент
на инерција
Води
Жица
Моторни
Тежина
(сте)
(mm)
(V)
(А)
(Ohm)
(мз)
(Кг.cm)
(g.cm2)
(Никој)
(Kg)
23 HS4128
1.8
41
2
2.8
0.7
1.4
5.5
120
4
0.45
23 HS5128
1.8
51
2.3
2.8
0.83
2.2
10.1
275
4
0.65
23 HS5628
1.8
56
2.5
2.8
0.9
2.5
12.6
300
4
0.7
23 HS7628
1.8
76
3.2
2.8
1.13
3.6
18.9
480
4
1
23 HS8240
1.8
82
2.8
4
0.7
1.5
18
520
4
1.2
23 HS11528
1.8
115
5.88
2.8
2.1
10
30
650
4
1.8
Црвено : A+
Зелена : A-
Жолта : B+
Сина : Б-

За производот

Вратило Дијаметар:
6.35 mm, 8mm
сертификација:
ISO,CE,CCC,ROHS,УЛ
Број На Модел На:
NEMA23 23HS7628
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Бренд Име:
HANPOSE
Одржување На Вртежен Момент:
480(g.cm2)
Тековната / Фаза:
2.8 на
Фаза:
2
Тип:
Хибрид
is_customized:
Yes

Избор на клиент