Ажурирање 10W Супер Светло Canbus КРИ R5 LED Копија Светлина T20 7440 (W21W) 360 осветлување Автомобил Светла Без грешка бесплатен превозот
Новак - 28 %

Ажурирање 10W Супер Светло Canbus КРИ R5 LED Копија Светлина T20 7440 (W21W) 360 осветлување Автомобил Светла Без грешка бесплатен

Достапно за нарачка
DEN 522.24
DEN 376.00
Достапност:

Ажурирање 10 W Супер Светло Canbus КРИ R5 LED Копија Светлина T20 7440 (W21 W) 360 осветлување Автомобил Светла Без грешка бесплатен превозот
Оваа LED сијалица се состои од 13 LED чипсет. Таа има висока ефикасност, ниска потрошувачка на енергија и долг животен век. Тоа може да се користи како се претвори јачина на светлина,
обратна светлина, агол, светлина, паркинг светлина, од страна на маркерот светлина, опашка светлина, итн.
Карактеристики :
Мали и исклучителен изглед, лесно да се инсталира и користи (plug and play).
Долг животен век, висока прозрачна ефикасност.
Заштеда на енергија, ниска потрошувачка на енергија и супер светол.
Осветлете, без одлагање, или сенка.
Еколошки, нема светлина загадувањето.
Одлична замена на опашката светлина, да се претвори сигнал светлина, паркинг светлина, копија светлината и така натаму.
Компатибилен со 7443, 7440, 7441, 7444, 992 A, T20 (За Референца Само).
Забелешка : ве Молиме проверете led светло база тип на вашето возило да се потврди ако сијалицата ќе одговара на тоа.
Спецификации :
Светла боја : Бела
LED type : SMD 5050 & КРИ R5
LED количина : 13 парчиња
Приклучок : T20
Напон : DC 12 V
Моќност : 10 W
Лумен : 380 LM
Температура на бојата : 6500-7000 K
Работен век : 5,0000 часа
Производ тежина : 15g / 0.52 оз
Производ големина : 5.8 * 2cm / 2.28 * 0.79 во (Max должина * дијаметар)
Пакетот вклучува :
2 * T20 ДОВЕДОА автомобил светлина
2 ПАРЧИЊА Ултра-тенок 6 W КОЧАН Чип Нова надградба Дење Работи Светлина 100% Водоотпорни LED светилки drl Магла автомобил светла Бесплатен Превозот САД$ 13.88 /многу
2 парчиња / многу
2 ПАРЧИЊА Ултра-тенок 5 W Нова надградба со висок квалитет Дење Работи Светлина 100% Водоотпорни LED светилки drl Магла автомобил светла бесплатен превозот САД$ 13.88 /многу
2 парчиња / многу
Нови Пристигнување H8 Висока Моќност 11 W LED Постојано Валута DC 10v-24v Кри Бела Светла LED Сијалица Магла Светилка Бесплатен Превозот 2 парчиња/многу US$ 18.88 /многу
2 парчиња / многу
2 парчиња/многу Супер Светло H1 7.5 W SMD LED Пак Кочница Стоп Сигнал Опашка Магла Ден Работи Светлина, Крушка Светилка За Авто Автомобил DC12 V-24 V Бела US$ 16.88 /многу
2 парчиња / многу
Бела 2 парчиња Топла SAEL DC12 V-30 V 1156 BA15 S 7 W Кри П5 ДОВЕДОА Автомобил Обратна Светилки Сијалица кочница светлина Бесплатен Превозот САД$ 10.88 /многу
2 парчиња / многу
2 ПАРЧИЊА H3 7.5 W Супер Автомобил Светла LED Предни Фарови Висока Моќност Светло за Магла Крушка Светилка Светла 12 V Бела Слободни Shiiping US$ 18.88 /многу
2 парчиња / многу
Нови Пристигнување H4 Висока Моќност 11 W Леќа LED Постојано Валута DC 10-24v Кри Бела Светла LED Сијалица Магла Светилка Бесплатен Превозот 2 парчиња/многу US$ 16.88 /многу
2 парчиња / многу
Нови Висока моќност DC 12 V-30 V 1156 BA15 S 7 W Кри П5 Доведоа Автомобил Сврти/ Индикатор/ Обратна/ Кочница Светлина, Крушка Светилка Бесплатен Превозот САД$ 10.88 /многу
2 парчиња / многу

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
Име На Модел:
10355462
Автомобил Производител:
Ford
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
10
Материјал Тип:
Алуминиум
Напон:
12V
Температура На Боја:
6500K
Автомобил модел:
Фокус
Година:
2014
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Специјални Функции:
Висока Моќност
Тип На Објект:
Кочница Светла
Објектот Тежина:
40g
Бренд Име:
HoldCY
боја на светлина:
Бела
Прозрачна Флукс:
>380LM

Избор на клиент