1000ML не ' Рѓосувачки Челик Кафе Тенџере Cafetiere француски Притиснете Со Двоен Филтер Ѕид Изолација Дизајн полски Процес Тенџере Првенство
Новак - 30 %

1000ML не ' Рѓосувачки Челик Кафе Тенџере Cafetiere француски Притиснете Со Двоен Филтер Ѕид Изолација Дизајн полски Процес Тенџере

Достапно за нарачка
DEN 1850.88
DEN 1296.00
Достапност:


Спецификација :
Состојба
Бренд нови
Бренд
BRBHOM
Тип На Производ
Француски Притиснете Кафе Чај Производител
Материјал
Висок Бор Стакло, од не ' Рѓосувачки Челик Род, Позлата Капак база на Силикон
Капацитет
1000ml / 34oz / 8 Чаши
Објектот Големина
210x110mm / 8.27x4.33inch
Боја
Црна / Сребрена
Разликата VS Tradictional француски Притиснете Тенџере
Посебна кафе и кафе освен
Пакет
1x француски Притиснете Кафе Чај Производител
ФУНКЦИЈА :
1. Напредниот филтер дизајн престанува секое кафе од избега во кафе, да се обезбеди совршено кафе искуство. Откако депресивни филтерот автоматски се одделува и изолатите на кафе, од кафе, така што процесот на подготовка престанува и го спречува деградација на кафе вкус.
2. Голем капацитет , 1 Литар (околу 8 мали чаши кафе или 4 филџани кафе)
3. Бор стакло тело се спротивстави на топли и студени температури овозможувајќи безбеден подготовка на топла и iced кафе. (-190℃-500℃)
4. Машина перат.
5. Силиконски подрумот ја штити стакло од удари и го спречува притиснете од лизгање. На база исто така го спречува преносот на топлината од стакло сад за било која површина е ставен на.
6. Мултифункционален : Можете да го користите чај infusions, топло чоколадо или миризливи чај наместо кафе, тоа е најдобриот подарок за пријателите и семејството, идеална за дома, партија, канцеларија за користење.
ПРЕТПАЗЛИВОСТ :
1. За да се спречи кршење, рачка на стакло beaker со грижа, и да се избегне било силна штрајкови против стакло.
2. Чистење на стакло beaker и филтер по секоја употреба и пред складирање.
3. Не се мијат со метални scrubbers или други хард производи за чистење.
4. Чувајте се далеку од децата.
ПАКЕТ :
1* 8 Првенство Француски Притиснете Кафематот

За производот

Материјал:
Пластични
Капацитет:
1.0 L
Кафе Котел Тип:
Француски Притиска
Бренд Име:
Belr-Housewares
Type1:
француски притиснете
Type2:
Обновливи Капсула
type3:
Кафе Кошеви
type4:
8 Чаши Кафе
Функција:
Еко-Пријателски,Порибено
Класификација:
Француски Притиснете Тенџере
Материјал:
Нерѓосувачки челик
Број на Корисници:
6-8 луѓе
Капацитет:
Спецификација:
1000ml

Избор на клиент