Во текот напон заштита 220V overvoltage заштита switch за домаќинство апаратот JDQG-40A
Новак - 5 %

Во текот напон заштита 220V overvoltage заштита switch за домаќинство апаратот JDQG-40A

Достапно за нарачка
DEN 710.40
DEN 675.00
Достапност:

Во текот напон заштита 220 V overvoltage заштита switch за домаќинство апаратот JDQG-40 A
Прво, производ перформанси
JDQG "домаќинство целосна автоматска над напон одложување заштитник" Е нова генерација на домашен апарат за заштита на уредот од страна на нашата компанија според тековната состојба на развој на електрични контрола на линија. Увезени компоненти собранието, дизајн на производот со модуларен стандард, одлични перформанси, сигурен, можат да работат во случај на абнормални напон. Кога напонот надминува actuation напон заштитник, заштитник може брзо. Сигурно се отсече коло, со цел да се заштити електрични апарати и личната безбедност. Кога електричната мрежа напон е обновен, заштитник може автоматски да се префрлите на власт, моќ да се обнови, сите се во функција на автоматска обработка, нема потреба од рачна работа. Панелот на два боја емитуваат светлина диоди може да укажуваат на заштитник работна состојба. Нормално напојување индикатор за светло зелена кога црвено светло започна да се намали на напојување за заштита на функцијата. (според потреби на корисниците, може да се во функција на молња систем за заштита) производи има предности на компактна структура, прекрасен изглед, инсталација и DZ47 (C45) општ водич.
Две главни технички показатели
1, отценети напон 220 v, 50 hz на фреквенција
2, преку максимална струја : 20 A, 32 A, 40 A (отпор), може да се прилагоди 63 A
3, максималното оптоварување моќ : 4.4 KVA, 6.6 KVA, 8.8 KVA
4, overvoltage акција исклучување вредност : 260~275 VAC
5, overpressure вредност : 248 + 5 vac
6, под-напон акција cut-off вредност : 170 + 5 vac
7, должам притисок обновување вредност : 183 + 5 vac
8, моќ задоцнување при преносот : по 2 ~ 5 минути
10, потрошувачка на енергија : помалку од 2 W
11, животот е повеќе од 90 илјади пати : електрични машини
12, надворешни димензии : 85 x 45 x 66.5 mm (L * w * h)

За производот

Бренд Име:
CALTSensoR
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
JDQG
Тип:
2-цифрениот Шалтери
Номинална Струја:
40A

Избор на клиент