10pcs/многу 5W 10W 15W Led Ѕид Светилка Модерна Топло Светло За Дневна Соба и Кревет Соба Спална соба Ѕид Осветлување Алуминиум Предводена од ac85-265v
Новак - 6 %

10pcs/многу 5W 10W 15W Led Ѕид Светилка Модерна Топло Светло За Дневна Соба и Кревет Соба Спална соба Ѕид Осветлување Алуминиум

Достапно за нарачка
DEN 11472.00
DEN 10784.00
Достапност:


Име на производ : LED Ѕид Светилка моќ : 5w 10w 15w извор на Светлина : Epistar LED Чипови, Висока Моќност ЛЕ температура на Бојата : 2700-3200 K (втората светска војна) ;4000-4500 K (NW),6000-7000 K(Г.С.) Излез Прозрачна : 90-100lm/W Влезен напон : 85-265 V AC 50/60 Hz Школка материјал : Алуминиум Тело боја : бела Зрак агол : 360degrees животен век : > 50.000 часа Гаранција : 2 години Сертификација : CE & Ro HS Димензии : 5w 150*100*80mm 10w 250*100*80mm 15w 350*100*80mm Пакет вклучуваат : 10pcs led светилка ѕид
Функција :
Исклучително ниска потрошувачка на енергија Без УВ или IR зрачење, Многу малку топлина Исклучително долг живот, >50,000 час 's животен век. Екстремно висок сјај Компактен и робустен изградба, лесна инсталација

За производот

Wattage:
5w 150x100x80mm, 10w 250x100x80mm, 15w 350x100x80mm
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K) Природата Белата(3500-5500K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Стил:
Современа
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,RoHS
Осветлување Област:
1-3square метри
Извор На Енергија:
AC
Тип На Прекинувач:
Далечински Управувач,Knob прекинувач,Сензор,Допрете On/Off Прекинувач
Сенка Тип:
Shadeless
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
Fanlive
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
Круг
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Ветер:
До & Долу
Напон:
90-260V
Примена:
Foyer
Тело Материјал:
Алуминиум
Техника:
обложено
Боја На Каросеријата:
Црна
Употреба:
За итни случаи
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
5W 10W 15W
Број на извори на светлина:
1
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Боја На Каросеријата:
Сребро.

Избор на клиент