Еквивалент LEMOs Конектор, Висок квалитет на 5-пински метал приклучок и Лактите приклучок за Кабелска,FGG.0B.305 EXG.0B.305

Еквивалент LEMOs Конектор, Висок квалитет на 5-пински метал приклучок и Лактите приклучок за Кабелска,FGG.0B.305 EXG.0B.305

Достапно за нарачка
DEN 786.24
Достапност:


Производи : 0 B 5 Иглички директно приклучок,1 копче(алфа=0)
0 B 5 иглички Лактот receptacle Со две ореви, орев одредување,1 копче (алфа=0)
Изолатор спецификации за серија Б :
Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија.
Производ Параметар :
1. Брзиот push-pull систем на заклучување;
2. Заварување, crimping и PCB-core-тип на конектори;
3.Директно, 90 ° аглите на;
4. Минути pin може да избере да се избегне употребата на машина слична на конекторот помеѓу мешана interpolation;
5. Вистинската насока заштитен ефект, анти-електромагнетни пречки;
6. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7. Pin систем, G pin како стандард за on-конектор.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1. Издржливост : > 5000 парење циклуси;
2. Влажност : до 95% на 60 степен;
3. Температурата опсег : -45 , +125 ;
4.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5. Шок отпор : 100 г ,6 MS;
6. Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7. Заштита индекс (споени) : IP50.
Производот се покаже :
Зошто Да Го Одберете Нашата Продавница? Фабрика Директни Вашата нарачка ќе пристигне сосема нов во својот фабрички запечатени пакувања. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производство на гаранција за заштита на вашата набавка. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена. Посветеност Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата. Пратете ни порака и ќе добие одговор кратко време. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа кои се обработени во рок од 14 дена од денот на приемот на стока. Размена Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Ние се извор на најдобро се занимава и слободни забрзана испорака!Ви помогне да заштедите на трошоците и долгите време со совршен квалитет.
Нашата компанија на Сертификатот :
Услуги на клиентите :

За производот

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
5P
Бренд Име:
StanexCo
Број На Модел На:
INT13-FGG.0B.305.CLAD50Z INT13-EXG.0B.305.HLN
IP Степен:
IP 50
Примена:
Воена опрема
Пол:
машки и женски
Поврзете тип:
Притисни повлече авто-заклучување
Контакт тип:
Лемење Иглички
Број на Контакти:
5
Површински Третман:
Бисер Хром
Изолација Материјал:
PPS
Sleeve Материјал:
PSU
Домување :
Дувачкиот

Избор на клиент