DIYSECUR Жица 4.3 инчен TFT LCD Автомобил Следи Задните Видите Комплет Обратен HD LED Камерата Автоматски Паркинг Систем за Помош
Новак - 17 %

DIYSECUR Жица 4.3 инчен TFT LCD Автомобил Следи Задните Видите Комплет Обратен HD LED Камерата Автоматски Паркинг Систем за Помош

Достапно за нарачка
DEN 1181.76
DEN 981.00
Достапност:


Жица 4.3 инчен TFT LCD Автомобил Следи Rear View Camera Паркинг Систем " 2 CH Видео Влез
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен Rear View camera со широк приказ агол 6 метри видео кабел
Висок квалитет на TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
Следење :
Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1. Генерално, ве молиме да се поврзете видео на текст 1 да го обратен камера, и влез 2 до видео опрема за забава.
Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен. И следење ќе се прикаже видео влез 1 чија сигнал доаѓа од обратен камера. Кога автомобил го напушти резервираат режим, обратен камерата се напојува од надвор. Мониторот ќе се префрлат на влез 2 екранот.
Камера :
Оваа Боја HD Автомобил Rear view Camera е нова и се користи за висок квалитет на боја камера. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, нејзиниот совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа.
7070 сензор со висока дефиниција, гаранција за квалитет
420 TV линија на резолуцијата со широк агол на гледање
Ниско осветлување сензор овозможува задоволителна ноќен приказ, дури и без да ДОВЕДЕ ноќ визија функција.
Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Може да помогне да се избегнат инциденти и несреќи абразија и Компактен дизајн и лесно да се инсталира
Спецификации :
Следење :
Покажуваат нога големина : 4.3 инчи. Дисплеи : TFT-LCD екран со Резолуција : 480 (H) x 234 (V) Моќност : 2 W Видео Внесување : AV1/AV2 формат на Сигнал : PAL / NTSC / AUTO Осветленост : 250 CD / m⊃2; Контраст : 300 : 1 Номинална Напон : DC 12 V
Камера :
Сликата на камерата тип : Високи перформанси боја на сликата Хоризонтална резолуција : 420 TV Линии Употребливи осветлување : 0.05 Лукс Слободни агол на гледање : 120 º Водоотпорен : IP67 Shockproof : 10 G Видео излез : 1.0 Vp-p75 Напојување : DC 12 V Видео систем : NTSC / PAL
Внесете го "Р". Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.
Конекција Дијаграм :
Пакување листа :

За производот

Жица или Безжично:
Жица
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
DIYSECUR
Леќа Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Избор на клиент