43Pcs/Многу Не-плетени Ткаенини Чувствува 1mm Дебелина Чувствува Ткаенина Руно Полиестер Ткаенини се Чувствува Не-плетени Материјали DIY Ткаенина 30X30cm
Новак - 23 %

43Pcs/Многу Не-плетени Ткаенини Чувствува 1mm Дебелина Чувствува Ткаенина Руно Полиестер Ткаенини се Чувствува Не-плетени Материјали

Достапно за нарачка
DEN 1536.00
DEN 1183.00
Достапност:


1mm Дебелина Чувствува Не-плетени Ткаенини за DIY
1.Материјал : Чувствував
2.Големина : 30x30mm/11.8"x11.8"
3.Пакување : 43pcs/pack (43 боја едно парче)
4.Дебелина : Околу 1mm (дебелината е малку се движеа од боја во боја)
Еко-пријателски и не-токсични
Совршен за DIY, како што се брошеви, текстилна уметност и embellishments
Сега се повеќе и повеќе прирачник љубовници се приклучи на Не-пациентот се Чувствува рачно изработени ,бидејќи :
1. не-плетени материјали, особено повеќе дебели и тешко отколку општата ткаенина,не капки линија како памук падна, идеален за рака-пораби.
2.не-плетени работи симпатична живот-како, подароци може да се изрази на ум.
3. не-пациентот има мулти-бои, ние можеме да дизајнираме модели со
друга, не-плетени книга, не-плетени торта, не-плетени крпа кукли, не ткаени торба...Сите од нив може да бидат произведени од страна на нашите раце.
4. не-плетени не сакаат памучни и други ткаенини, таму ќе биде endedged.Лесно поставување за да има одредена дебелина и цврстина.
43 Pcs/Многу Не-плетени Ткаенини Чувствува 1mm Дебелина Чувствува Ткаенина Руно Полиестер Ткаенини се Чувствува Не-плетени Материјали DIY Ткаенина 30 X30cm

За производот

Тип:
руно ткаенина
Материјал:
Не-Плетени Ткаенини
Ширина:
30X30cm
Техника:
Nonwoven
Функција:
Fusible
Стил:
Обична
Nonwoven Техника:
Откачи-Спои
Шема:
Обоена
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Велур Ткаенина Тип:
не
Плетени Тип:
No
Име:
Чувствував
Материјал:
Полиестер
Големина:
30X30cm

Избор на клиент