Промет на големо со бесплатен превозот >>совршен Akoya бела 8-9mm бисер ѓердани 36 долго G20 не кутија
Новак - 20 %

Промет на големо со бесплатен превозот >>совршен Akoya бела 8-9mm бисер ѓердани 36 долго G20 не кутија

Достапно за нарачка
DEN 864.00
DEN 691.00
Достапност:


Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе ја намачкате вашата шминка и парфем.
Вашиот парична казна бисер ѓердани треба да се restrung периодично, така што ќе бидете сигурни дека на свила или најлон мозок ги држи во добра форма.
Чување Бисери
Не чувајте вашиот бисери со други накит, бидејќи тие може да биде изгребани лесно кога на метал или скапоцени камења се тријат од нив.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение. Тоа значи дека сите наши клиенти на e Bay ќе уживаат во предност. Како не се агент вклученоста, нашите бисери се на ниска цена и со ист ред квалитет како оние што се продаваат во high-end накит продавници. Затоа, за купување од нас значи купување директно од изворот со разумна цена. Малку грижа може да оди на долг пат кон осигурувајќи дека вашите бисери остане безбедно и светла за годините што доаѓаат! Нашиот бисер ѓердани се сите заврзана.
БИСЕР ЗОНИ w о 6 години искуство во свежа вода перл круг во Кина, ние нудиме целосен спектар на Бисер Накит со највисок квалитет и многу поволни цени.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа. Годишното производство е околу 1500 тони.
Ние купите големо количество на бисер од бисер земјоделците директно, па нашите трошоци се добро контролирани. Сите наши e Bay наведени предмети се наоѓаат во нашата работилница во Кина.
Бисер е само гем создадена од страна на живо суштество. Со повеќе од 5000 години историја во историјата на човештвото, бисер е "кралица на бисерите".
Restring Вашиот Бисери И Чвор За Безбедност
За да се спречи влакно кршење, тоа е добра идеја да имате на вашиот бисери restrung периодично-можеби еднаш годишно или па ако се носат на нив често. Од античките цареви, на член на кралското семејство и познати личности од денес, бисери се обожава како знак на богатство и исклучителна вкус. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
Ние добредојдовте на мало, трговија на големо и кориснички налог. Ве молиме да ја разгледате нашата селекција на Бисер Накит кои се толку убави како тие се достапни.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор. Ние се одржи на огромен бисер инвентар и имаат нови пристигнувања секоја недела.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти. Свежа вода бисер создал обновена во мода бисери светот како прифатлива алтернатива на скапи saltwater бисери, како Akoya, Јужна Море Бисер и Tahitian Бисер. 95% од свежа вода за бисери се одгледува во Кина.
Ние нудиме 100% Задоволство и Нема Ризик Парите Назад Гаранција. Ние потоа да помине големи попусти за нашите клиенти на e Bay. И двете можат да се носат далеку nacre слој, оставајќи го ви со обична потрага мушка.
Секое парче на нашата казна Бисер Накит е внимателно дизајниран од страна на нашите талентирани дизајнери и рака-заврзана во нашата работилница. Најдете посебен слот во вашата кутија за накит од бисери, или чувајте ги во мека торба направени од chamois или на друг не-абразивен материјал.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Јапонски Akoya бисер и јужна море бисер. Knotting на влакно помеѓу секој бисер ќе се спречи сите бисери од испаѓање на влакно во случај на влакно паузи.

За производот

Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Синџир Тип:
Линк Синџир
Стил:
Класичен
Обликотшема:
Срцето
Ѓердан Тип:
Синџири Ѓердани
Материјал:
бисер
Бисер Тип:
Слатководни Бисери
Pendant Големина:
cm
Пол:
Жените
Бисер Форма:
Совршено Круг
Број На Модел На:
ААА
Метали Тип:
Злато Позлатен

Избор на клиент