50KTYZ постојан магнет синхрони моторни мини AC мотор мотор AC220V опрема моторни 10 сврти
Новак - 13 %

50KTYZ постојан магнет синхрони моторни мини AC мотор мотор AC220V опрема моторни 10 сврти

Достапно за нарачка
DEN 820.80
DEN 714.00
Достапност:


Бебе детали Модел : 50 KTYZ Моќ : 6.5 W Напон : AC220 V Големина : 38 × 50 MM (Под специфична големина на цртежи може да се однесуваат на параметри) Моторни Форумот вратило димензии : 7 MMX16 MM Номинална брзина : 50 вртежи во минута Оценет вртежен момент : 1kg.cm Номинална фрекфенција : 50 / 60 HZ Моторни тежина : 0.3 kg Други брзина : 1 2.5 5 8.3 10 12 15 20 30 50 пак и така натаму
Две производ вовед
Карактеристики на производот : Овој производ е со постојан магнет синхрони моторни и редуктор заедно може да се контролира позитивни и негативни синхрони мотор. Со мала потрошувачка на енергија, вртежен момент Огромни, ниско ниво на бучава, мали димензии, мала тежина, лесно да користите карактеристики. Во износот на пари на брзината На моторот не е под влијание на напон во постојана фреквенција и останува стабилна. Моторни Ако товарот е преоптоварен или заклучен, на моторни серпентина ќе не изгори! Главната цел : Следење PTZ, електрични машини, ладно и топло преку вентил, автоматски Инструменти, електрични модели, електрични рекламирање, микробранови печки, светлата фаза Украси, екранот стојат и така натаму.
Три купувачи информации
Ве молиме да се јавите на сопственикот пред купување на овој производ, се утврди соодветните параметри, ви благодариме!
НАШИТЕ default во поминуваат или рима испорака, за испорака на СФ ве молиме контактирајте со нас за да го измените поштенски или да го плати. Како моторот не може да се земе магнетни страна на оддалечените области како што се Xinjiang, Тибет, Внатрешна Монголија, Qinghai, поштенски е релативно скапи, како на изборите се изразат ние ќе побара за поштенски до задниот дел на испорака.
Време на испорака : 6 часот пред цел колку што е можно издадена истиот ден, ако не се издава следниот ден испорака, националната законска празник склад одмор, наредби одложена во 2-3 дена издадени, освен за сите сопствени производи
четири Бебе параметри и слики
Спојување со кабелот за напојување

За производот

сертификација:
CCC,CE
AC Напон:
208-230 / 240 V
Ефикасност:
ИЕ 3
Тип:
Синхрони Мотор
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Фаза:
Еднофазен
Број На Модел На:
50KTYZ-5
Фреквенција:
50 / 60Hz
Излезна Моќност:
6-10w

Избор на клиент