5M/многу DC12V Топло Бела/Црвена/Зелена/Сина 5630 Led лента светлина водоотпорен 60leds/m led лента осветлување За Божиќ дома декорација
Новак - 29 %

5M/многу DC12V Топло Бела/Црвена/Зелена/Сина 5630 Led лента светлина водоотпорен 60leds/m led лента осветлување За Божиќ дома

Достапно за нарачка
DEN 312.00
DEN 222.00
Достапност:

-47.28 /метар -23.15 /метар 5 M/многу DC12 V Топло Бела/Црвена/Зелена/Сина 5630 Led лента светлина водоотпорен 60leds/m led лента осветлување За Божиќ дома декорација
Боја : Топло Бела /Бела/Црвена/Зелена/Сина
Заштита класа Водоотпорен / Не - Водоотпорен
Оперативен напон : 12 V DC
LED количина : 300 LED / 5 Метри
Лумен : 30 Lm/LED
Оперативен струја : 8 A / 5 Метри
Оперативен температура : -20 до 50 °
Агол На Гледање : 120 °
Живот време : >50.000 часа
Големина : L500cm (5 M) × W1.0cm x T0.25cm
Карактеристики :
Ниска потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура.
Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и.
Секој 3-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања.
Самолепливи назад со Адхезивна лента за безбедна и лесна апликација.
LED Type : High Quality 5 7 30 SMD LED, висок интензитет и сигурност, Долг животен век >50.000 часа.
Апликации :
Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување.
Применливи за автомобилски декорација, контурата осветлување или граница.
Светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци.
Lght до шарени живот хотели декорација употреба,Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи
Архитектонски декоративни осветлување,Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency.

За производот

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Топло Бела
боја:
Водоотпорен, Не Водоотпорен
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Боја Temp(К):
.
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Бренд Име:
МУДРЕЦ ЛУ МЕИ
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Lumiled
Број На Модел На:
SMD5630
LED Чип Модел:
SMD5630
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Потрошувачка на енергија (W/m):
.
Спецификации (монистра светлина / m):
60

Избор на клиент