5V USB кабел CA-PS700 ACK-E8 мобилни напојување+д-р-E8 ЛП-E8 LPE8 Зафат атарот на батеријата за Canon EOS 550D 600D 650D 700D T4i X6i
Новак - 6 %

5V USB кабел CA-PS700 ACK-E8 мобилни напојување+д-р-E8 ЛП-E8 LPE8 Зафат атарот на батеријата за Canon EOS 550D 600D 650D 700D

Достапно за нарачка
DEN 504.00
DEN 474.00
Достапност:


Кога дигитални камери прават тешки внатрешна работа, или кога сакате да го продолжите времето, многу повеќе од вашиот ЛП-E8 капацитетот на батеријата, особено кога сте надвор нема штекер, ова ни овозможува да имате USB кабел адаптер за полнење. Оваа DC capble адаптер за полнење е достапен со DC5 volt моќ 2-3 работи принцип. Денес, DC 5 V2 A Моќ Банка е многу популарна и лесно да се добие. Со право моќ банка, за долго време во собата хит ова е идеална висок квалитет ниска цена решение, DC адаптер за Полнење ACK-E8 и замена на ЛП-E8, својата неверојатна работа е : 5 V-8.4 kv ACK-E8 д-р-E8 Виртуелна USB кабел + ЛП-E8 Батеријата Квалитетот на слични производи "се Вози Кабел" и "користете го mobile моќ, отворено фотографија може да биде долго време!" Опис: 1. DC Кабел Диск не само што може да игра улога на адаптер, но, исто така, може ефикасно да се сузбие хармонично струи. 2. Висок квалитет на чипови, DC инвертер конверзија ефикасност. 3. Добра стабилност, високо ниво на тековната излез, ниска статична струја. 4. DC Пренос кабел, за дигиталната камера за напојување на Мобилни моќ : 5000-30000 Ма, еквивалент на бројот на камери нова батерија; Кога ќе го вклучите блицот за фотографија или видео, да обезбеди непрекинато напојување. Ја подобрува стабилноста на камерата работа. Мерки на претпазливост : 1. Со цел да се направи вашата камера работат најдобро, го користат високо-квалитетни да се движат за напојување на мобилни моќ треба да излез 5 volts 2/4 струја. Кога напојување или тековна е доволен, не можете да пука надвор, ве молиме изберете барем подобро струја. 2. Мобилниот напојување има автоматско хибернација на владата и се затвора. 3. Не користите компјутер, USB, бидејќи на компјутер, USB 2.0 излезниот напон е претежно 5v, но сегашната е помалку од 500m A струја. 4. Некои мобилен телефон/таблет USB полнач и отпорник recognizer, не го признаваат камера, тековната не може да ги задоволи барањата, па тоа не е препорачливо. 5. Користете ја камерата за долго време, го поставите вашиот камера режим на време да најдолго време на мирување Карактеристики: Текст : 5 V-2 A-4А-Излез : 7.4 kv Конверзија ефикасност : 92% (висока ефикасност на конверзија го оценувате) USB Приклучок Спецификација : USB2. 0 Должина : > 150 см Замени камерата батеријата рачка или носат повеќе батерии, камерата батеријата се справува ќе биде ставен прекумерна тежина, не фотографиран. BTX Fotocamera/камера Modelli : Canon EOS Бунтовнички T2i Canon EOS Бунтовнички T3i Canon EOS Бунтовнички T4i Canon EOS Бунтовнички T5i Canon EOS 450 550 D Canon EOS 450 600 D Canon EOS 450 650 D Canon EOS 450 700 D Canon EOS Бакнеж X4 Canon EOS Бакнеж Х5 Canon EOS Бакнеж X6 Чекори за употреба Првиот чекор,ја Отворите батеријата
Вториот чекор,Батерија кутија во камера
Третиот чекор,да Обрнат внимание на батеријата кутија на крајот
Четвртиот чекор,Стави го поклопецот на батеријата назад

За производот

Тип:
Енергетски Кабли
Должина на кабел:
150cm
Пакет:
Yes
USB Тип:
Стандард
Број На Модел На:
USB диск CAK-E8
боја:
Црна
Употреба:
Камерата
Бренд Име:
zhenfa
На текст:
Излез:
7.4 V

Избор на клиент