ИО-X03 ИО-X18 ИО-X20 ИО-X24 ИО-X25 ЕЈ-TW490 ЕЈ-TW5200 ЕЈ-TW570 EX3220 Висок квалитет на проектор сијалица V13H010L78 ELPLP78 за Epson
Новак - 11 %

ИО-X03 ИО-X18 ИО-X20 ИО-X24 ИО-X25 ЕЈ-TW490 ЕЈ-TW5200 ЕЈ-TW570 EX3220 Висок квалитет на проектор сијалица V13H010L78 ELPLP78

Достапно за нарачка
DEN 1323.36
DEN 1178.00
Достапност:

Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација. Клиенти купиле што тие не претпоставувам да се купи или не ми се допаѓа (не-проблеми со квалитетот) 2. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. 2000hrs
Светилка тип : 100% нов замена светилка со домување
Се користи за : Epson EB-W03, Epson EB-W18, Epson EB-X18, Epson EB-X24, Epson EB-98, Epson EB-945, Epson EB-965, Epson EB-955 W, Epson EB-S03, Epson EB-S17, Epson EB-S18, Epson EB-W22, Epson EB-X03, Epson EB-X20, Epson EB-X25, Epson ЕЈ-TW490, Epson ЕЈ-TW5200, Epson EX3220, Epson EX5220, Epson EX6220, Epson EX7220, Epson ЕЈ-TW570.
За попуст :
Драги пријатели, доколку го купи производот повторно во нашата продавница по 3 месеци од прв ред, можете да контактирате со нас, ние ќе ви даде 15% попуст.
Ние ќе брод во рок од 1-2 работни денови по добивме наредба . Затоа, колку што е можно ние мора да се обрне внимание за да ги споделите на проектор секој пат кога работата не може да трае повеќе од четири часа.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка.
За Проектор светилка :
Светилка модел : ELPLP78 / V13 H010 L78 Моќност : 200 W
Работен век : прибл.
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија.
Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети.
Пакет детали :
Зајакнување на пакет за да се спречи оштетување на производот за време на транспортот, ве молиме да не грижете се. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание. Стоката е веќе надвор за гаранција истекот, кој е 180 дена од купувачот се светилка. вклучувајќи име+средно име+презиме , DHL ,UPS-от ,FEDEX ,ТНТ, не се достапни за руски , ако сакате брза испорака ве молиме, изберете E-ЕМС . Стока која се оштетени или исчезнати компонента не се враќа Купувачот треба да се земе превозот надомест кога следниве причини да се врати happaned, 1. Да Brail : ве Молиме љубезно кажете ни ја вашата CPF НЕ, на тебе се избере DHL,UPS-от,ТНТ,FEDEX . Овој попуст не е само за стари клиенти.
Испорака : 1-2 работни дена
Гаранција : 180 денови
Одржување светилка живот:
1. На руски : Вашето полно име е потребно .
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки.

За производот

Број На Модел На:
ELPLP78
Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Користат За:
Дома, образование, бизнис, училиште
испорака:
1-2 дена
Светилка модел:
V13H010L78, ELPLP78
За Epson:
ИО-945 ИО-955W ИО-965 ИО-98 ИО-S17 ИО-S18 ИО-SXW03
Гаранција:
180 дена
Светилка Живот:
околу 2000 часа
Тип На Светилка:
замена светилка со домување

Избор на клиент