UD-014 рачна алуминиум пуканки машина/пуканки машина цена/пуканки попер

UD-014 рачна алуминиум пуканки машина/пуканки машина цена/пуканки попер

Достапно за нарачка
DEN 4224.00
Достапност:


UD-014 рачна алуминиум пуканки машина/пуканки машина цена/пуканки попер
Краток Вовед на пуканки машина : А пуканки машина (исто така наречен пуканки попер) е машина се користи за да се појави пуканки. Уште од античките времиња пуканки била популарна ужинка храна, произведена преку експлозивна проширување на кернели на загреана пченка . Комерцијални големи пуканки машини биле измислени од страна на Чарлс Cretors во доцниот 19-ти век. Многу видови на малите дома методи за пукање пченка, исто така постојат. Комерцијални пуканки машини најчесто се наоѓаат во кината и carnivals, за производство на пуканки во тавата на врело масло, која има околу 45% калории добиени од масти. Топол воздух пуканки poppers се појави за домашна употреба во доцните 1970-ти, кои произведуваат пуканки со само 5% калории добиени од масти. Поголемиот дел од пуканки се продаваат за домашна потрошувачка сега е спакуван во микробранова за употреба во микробранова печка.
Карактеристики на пуканки машина :
1.гас за греење
2.лесен за ракување
3.може да се работи од страна на батеријата
4.не изгорени пченка и не се лепи врз тенџере
Технички Параметри :
Слики :

За производот

сертификација:
CE
Број На Модел На:
UD-014
Напон (V):
220v
Моќност (W):
80W
Бренд Име:
TIANYUYOUDO
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функција:
Puffing
Димензија(дијаметар*висина):
290*160mm
Нето тежина:
1.6 KG
Греење Метод:
Течен гас++ Индукција шпорет

Избор на клиент