Chainho,Сива Цртан филм Серија,Печати Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting&Шиење Baby&Child/Лист,Перница,Перница Материјал,50x160cm
Новак - 20 %

Chainho,Сива Цртан филм Серија,Печати Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting&Шиење Baby&Child/Лист,Перница,Перница Материјал,50x160cm

Достапно за нарачка
DEN 295.20
DEN 236.00
Достапност:


ЗА ПОВЕЌЕ ПРЕДМЕТИ, ве молиме кликнете на следниот линк
Chainho,Сива Цртан филм Серија,Печати Twill Памучна Ткаенина За DIY Quilting&Шиење Baby&Child/Лист,Перница,Перница Материјал,50x160cm Забелешка :
Големина на единица : 1 парче=50cmx160cm ( ширина е 160cm)
Ако цел 1 парче, големината е 50cmx160cm, ако цел 2 парчиња, големината ќе биде 100cmx160cm,
Ако цел 3 Парче, големината ќе биде 150cmx160cm...
Ние ќе ги намали континуирана парче, ако цел повеќе од 1 парче.
Сите ткаенини и филц се скрати со рака.
Постои суровини работ, а можеби и големината имаат 1-2cm отстапување.
Таму е боја на разликата помеѓу сликата и вистински ткаенини или почувствува.
Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Како ние се намали ткаенини :
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чувствува ткаенина
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памучна ткаенина комбинација quilting пакет
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за рачно боени памук, лен ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за poplin памук ткаенини
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за чипка лента
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за копчето
Ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК, ако сте во потрага за панделка
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ЗА ПОВЕЌЕ НИСКА ГУСТИНА ПАМУЧНА ТКАЕНИНА, ве молиме кликнете на следниот линк
ПРОСТОР

За производот

Велур Ткаенина Тип:
Никој
Стил:
Twill
Функција:
Еко-Пријателски
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
chainho
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Ширина:
160cm
Плетени Тип:
Никој
Тип:
памучна ткаенина крпеница
Nonwoven Техника:
Никој
Материјал:
100% памук ткаенини
Функција:
Дише & Еко-Пријателски
Стил:
6 Дизајн Сива Цртана Серија(Зајакот,Зебра,Риби)
намалување:
3-5%
Големина:
1Piece=50cmx160cm
Тежина:
1Piece=90g
Предиво:
40-ТИТЕ
боја:
Сива Цртан Филм Серија
користат за:
DIY Комбинација Quilting Шиење/рачно изработени Везана Hometextile
Употреба:
Бебе & Децата Лист/Перница/Перница/Завеса Материјал,Платно

Избор на клиент