Рачно изработени Кинеската Традиционална Jingdezhen Сино и Бело Злато Позлатен Керамички Порцелански Gaiwan Кунг Фу Чај Поставите Teacup Свадба Сад
Новак - 36 %

Рачно изработени Кинеската Традиционална Jingdezhen Сино и Бело Злато Позлатен Керамички Порцелански Gaiwan Кунг Фу Чај Поставите

Достапно за нарачка
DEN 1919.52
DEN 1228.00
Достапност:


Име : Jingdezhen Сина и бела Gaiwan
Капацитет : 150ml/180ml
Пакет Листа : 1*Gaiwan(не се вклучени други чај сет! )

За производот

Бренд Име:
PEONYFUN
Материјал:
порцелански
Број на Корисници:
1
Име:
Сина и Бела Gaiwan
Материјал:
порцелански
Капацитет:
150ml/180ml
Потекло:
jingdezhen
Области на примена:
Чај Соба Дневна Соба Канцеларија, Отворено, Патување
одговараат за:
Кафе,Црн Чај,Цвет Чај
Стил:
Гроздобер Кинеската Традиционална
Функција:
Кинески Кунг Фу сет Чај
Се користи како:
Роденденски подарок креативен подарок Божиќ подарок Свадба Подарок
Пакет Листа:
1*Gaiwan

Избор на клиент