Подигнете 10m 17PSI 12V DC Низок Притисок Електрични Дијафрагмата Пумпа за Наводнување Motorhome/Р.В./Туринг Автомобили Снабдување со Вода FL-30 FL-31
Новак - 42 %

Подигнете 10m 17PSI 12V DC Низок Притисок Електрични Дијафрагмата Пумпа за Наводнување Motorhome/Р.В./Туринг Автомобили Снабдување

Достапно за нарачка
DEN 3273.60
DEN 1899.00
Достапност:


Пакет се вклучени: 1 парче Дијафрагмата пумпа Модел : FL-30 Тежина : 1.8 кг Моќност : Електрична Пумпа Видови:Дијафрагмата ПУМПА Max Проток:2.7 GPM(10 L/Мин) Цевка Калибар :1/2"(12.7 mm) Црево Barb Притисок max :17 PSI(1.2 Бар) Дијафрагмата Материјал :Santoprene Вентил Материјал :EPDM Напон :12 V DC Max Течни Temp: 140°F(60°C)Максимална Тело Материјал :polyamide66

За производот

Напон:
12V, 24
Бренд Име:
SURGEFLO
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
FL-30 FL-31
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Примена:
Транспорт, наводнување,motorhome/Р.В./Туринг автомобили вода за пиење
Тежина:
1.8KG

Избор на клиент