Штедење Енергија IR Инфраред Сензор за Движење Автоматско Светилка Светлина Контрола Switch DC 12V APR15_35
Новак - 19 %

Штедење Енергија IR Инфраред Сензор за Движење Автоматско Светилка Светлина Контрола Switch DC 12V APR15_35

Достапно за нарачка
DEN 262.08
DEN 212.00
Достапност:


Опис :
Таа има универзален единствен систем инсталациската папка.
Заврте за да го прилагодите сензорот насока.
Инфрацрвена технологија базирана автоматски сензор за движење switch.
Automatic го вклучите/ИСКЛУЧИТЕ додека откриен доаѓаат луѓе или лево.
Автоматски заклучена во денот време за да се заштеди енергија.
Лесен за инсталација или заменете го постоечкиот прекинувач.
Добро решение за енергија зачувај.
Чувствителноста на светло и одложување на време може да се прилагоди.
Работен напон : DC 12 V.
Капацитет : ≤100 W
Работна Температура : -20 c - +50 c
Сензор степен : 140° Конус агол .
3 жици конекција.
Светло контрола на сензори : 5 LUX-500 LUX ±20%
Работното Растојание : прибл. 8m/ 26 нозе.
Големина : 6.5 см x 5cm x 3.5 cm.
Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ве молиме да се разбере, ви Благодариме!
Пакетот вклучува :
IR Сензор за Движење Светлина Switch x 1
Ние прифаќаме alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути Повеќето предмети ќе биде предаден во рок од 2 до 5 работни дена по исплата е расчисти. Сите предмети ќе се испраќаат преку Пост Mail, која вообичаено трае 19-50 дена да пристигне ( понекогаш ќе ви го одложи за 60-90 дена ) International shipping бара повеќе комплицирано превозот процедури (како на пример, двете земји царинските транзит станици и др.), Исто така, ќе ефект од многу фактори, како што се празници, временските услови, итн., па тоа веројатно ќе потрае подолго време за вашите елементи за да се дојде до крајната дестинација. Ви благодариме за вашето разбирање по ова прашање. Увозни давачки, даноци на додадена вредност и сите други трошоци не се вклучени во точка цена или трошоците за превозот. Ако не сте го добиле вашиот објект и оваа ситуација трае се до 60. ден, ве молиме контактирајте со нас. ЦЕЛОСНА НАПЛАТА ќе бидат издадени до вас со ОПРАВДУВАЊЕ. Ние не сакаме да ви даде лош купување искуство, дури и кога превозот е надвор од нашата контрола. Искрено се надевам дека ќе може да ни остави позитивен коментар и Детални Продавачот Рејтингот ако ви се допаѓа и да ја цениме нашите услуги на клиентите. Ви благодариме за вашето време и соработка. Ве молиме контактирајте со нас прво, пред напуштање на било какви НЕГАТИВНИ повратни информации, или подигање на евентуалните СПОРОВИ да Aliexpress. Ние гарантираме за да ги реши вашите проблеми во начинот на кој ќе бидете задоволни ! Повратни информации од корисниците е многу важна за нас. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да дадете повратна информација, доколку постои било каков проблем со вашиот купување. Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% клиент satisf.

За производот

боја:
се однесуваат на фотографија
Тип На Објект:
Прекинувачи
Материјал:
Пластични
Карактеристики:
Инфрацрвена технологија базирана автоматски сензор за движење префрлате
Број На Модел На:
R Сензор За Движење Светлина Се Префрлите
Тип На Прекинувач:
Близината Префрлате
Бренд Име:
OOTDTY
сертификација:
CCC
Гаранција:
-

Избор на клиент