1 инчи (25мм) двоен слој grosgrain сребро страна со сатен лента за Коса, Лак

1 инчи (25мм) двоен слој grosgrain сребро страна со сатен лента за Коса, Лак

Достапно за нарачка
DEN 509.76
Достапност:


Производот Се Покаже :
Бои :
Детали :
Нашите s ilver металик/сјај grosgrain лента s 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи. Тоа е colorfast, машина перат на топло, собори или капе сува, сува cleanable и има помалку од 2% намалување. Таа доаѓа во 100 двор се тркалаат.
Ние се фокусираме на прво ниво на квалитет на пазарот. Секоја година, ние не и минатото OEKO TEX сертификација. Ние се потврди сите материјалот што се користи е квалификуван за извоз во Европа и САД пазар, постојаност на боја е до 4 ниво.
Нашата цена е многу поволни и евтини со таков добар квалитет. Ако нарачате повеќе, ние ќе ви даде најдобра цена. Pls контактирајте со нас.
Достапни Големина : 1",1inch,25мм,2.5 cm,25мм
Достапни бои :
8 Достапни Бои Во Акции.
Напомена : Доколку сакате да нарачате други бои,pls забелешка боја бројот што ви треба. Ние ќе испрати она што ви треба .На пример , 012 Сребро . Ви благодарам многу.
За сертификација на :
Oeko-Tex Стандард 100
MOQ :
50yards
Пакување :
50yards/многу
ОЕМ :
YES
Цена :
Се преговара
Услови на Плаќање :
Т/T, L/C, Alipay и така натаму
Место на Потекло :
Шангај, Кина
Испорака Олово Време :
2-3 дена
Клиентот дизајн е прифатливо.Цената е според ширината и материјали. Повеќе информации ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Примена :

За производот

Тип На Производ:
Панделки
Техника:
Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Бренд Име:
AMORYHEART
Ткаенина Тип:
Grosgrain
Број На Модел На:
000,028,029,030,123,156,235,250,314,370,430,580,640,847
Ширина:
1
Стил:
Единствен Лик
Шема:
Полна Боја
Големина:
1,1inch,25mm,2.5cm,25mm
Име 1:
обична боја на роза сребрена обвивка grosgrain лента
Име 2:
обична боја на роза сребрена обвивка grosgrain панделки
Име 3:
обична боја на роза сребрена обвивка печатење лента
Име 4:
обична боја на роза сребрена обвивка печатење панделки
Името 5:
обична боја на роза сребрена обвивка печатени лента
Името 6:
обична боја на роза сребрена обвивка печатени панделки
Името 7:
обична боја на роза сребрена обвивка лента
Името 8:
обична боја на роза сребрена обвивка панделки

Избор на клиент