5/32-32 5/16 3/8 1/2 Инчен 10.9 Одделение BSW British Standard Груб Навој Јаглероден Челик Круг Пан Копчето Главата Хексагонални Штекер Завртка

5/32-32 5/16 3/8 1/2 Инчен 10.9 Одделение BSW British Standard Груб Навој Јаглероден Челик Круг Пан Копчето Главата Хексагонални

Достапно за нарачка
DEN 315.84
Достапност:


5/32-32 5/16 3/8 1/2 Инчен 10.9 Одделение BSW British Standard Груб Навој Јаглероден Челик Круг Пан Копчето Главата Хексагонални Штекер Завртка
5/32-32 : На Norminal Дијаметар е 5/32"
На Thre ад Број е 32
Теренот е 0.03125"
Должина : 5/16" , 3/8" , 1/2" (Изберете Ја Должината Што Треба)
Мерење Овозможува Грешка,ве Молиме да Бидат Според Вистински Објект Единица : mm OD Тема Број dk ≈ К ≈ 3/16 24 9 2.5 1/4 20 11 3.2 5/16 18 13.5 4 1/8 40 6.5 1.6 1/2 12 19 8 5/32 32 7.9 2.5 3/16 24 9 2.5 3/8 16 16.5 5 10# 32 9 2.7 8# 32 8 2.4 6# 32 6.5 1.8 4# 40 5.2 1.4 最少5个字符
Metric-ОН Форма Метрички Теренот ОН Единица : mm Тема Број Coars парична Казна Дополнителна парична Казна Крупни парична Казна BSW М3 0.5 0.35
4# 1.9 40 48
M4 0.7 0.5
6# 3.5 32 40
М5 0.8 0.5
8# 4.2 32 36
M6 0.75 1.0
10# 4.8 24 32
M7 1 0.75
12# 5.5 24 28
М8 1.25 0.75 1.0 1/4 6.35 20 28 20 M10 1.5 1.0 1.25 5/16 7.94 18 24 18 М12 1.75 1.5 1.25 3/8 9.53 16 24 16 M14 2.0 1.5 1.0 7/16 11.11 14 20 14 М16. 2.0 1.5 1.0 1/2 12.7 13 20 12 M18 2.5 2.0 1.5 9/16 14.29 12 18 12 M20 2.5 2.0 1.5 5/8 15.86 11 18 11 M22 2.5 2.0 1.5 3/4 19.05 10 16 10 M24 3.0 2.0 1.5 7/8 22.23 9 14 9 M27 3.0 2.0 1.5 1 25.4 8 12 8 M30 3.5 3.0 2.0 最少5个字符

За производот

Должина:
5/16, 1/2, 3/8
DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Хексадецимален Socket
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Пан
Материјал:
Јаглероден Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
5/32-32
is_customized:
Yes

Избор на клиент