5D Diy Дијамант Везови Волци&Црвена Роза Полн Круг ги Покриваат Дијамант Сликарство Крст-бод Кристал Оркестарот Дома Diamant
Новак - 49 %

5D Diy Дијамант Везови Волци&Црвена Роза Полн Круг ги Покриваат Дијамант Сликарство Крст-бод Кристал Оркестарот Дома Diamant

Достапно за нарачка
DEN 463.68
DEN 237.00
Достапност:


Бренд: Функција : Круг дијамант сликарство Материјал : 2.8 mm Круг Смола Дијамант & 2,5 mm suquare Дијамант Употреба : почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори Пакет Вклучуваат : Доволно за да додадете 30% suqare & круг дијамант , печатен текстил, алатки Совет : Почитувани .Ако дијамант не е доволно, ве молиме контактирајте со нас за слободни дијаманти За нашите дијамант
Ние избрани животната средина-пријателски смола материјали, производство во согласност со DMC меѓународната стандардна боја картичка, дијаманти за вкупно 447 видови, може да accuratelyshow слика на бои шема за филтрирање
Нашите смола дијаманти со брилијантен боја, 447 бои, употреба на еколошки смола материјал, не-токсични и невкусна пред-служи за долго време, Не е лесно да исчезнат, да се обезбеди слика aestheticism и реална
База на материјали се направени на HD oilcloth и боја, секој соодветните боја блок се претставени преку писмо, Пост во дупчење процес може да се издвои од страна на соодветните вежба боја и писмо
Правење Чекори
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно. 2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне). 3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент од 4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број 5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант 6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачена Слика Ефект
Пакување и алатки Големина > 30x40cm Подароци Кутија за Пакување Големина ≤ 30x40cm Меур Торба за Пакување Алатки : пинцети, Pick-Up Алатки колекции во собата : алатки,смола дијаманти ,печатени платно Совети : Ако најдете нешто недостасува, ве молиме контактирајте со нас , ние ќе се реши во време за Испорака
Ние секогаш се испрати стоката во рок од 5 дена по вашата исплата. Обезбеди бесплатен превозот преку Кина пост воздух mail ,Ali Express Стандард на Превозот и e Packet Ако сакате да одредите превозот метод, ве молиме да обрнете превозот цена. Подолу е проценет испорака брзина за вашиот избор
Се проценува испорака брзина
Пост воздух mail : 10-60 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
e Packet : 7-25 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
EMS експрес : 5-20 дена Следење на веб-страница : на локалните поштата веб-сајт
DHL express : 4-8 дена Следење на веб-страница : dhl.com
Fed Ex експрес : 4-8 дена Следење на веб-страница : fedex.com
Повратни информации
Ако сте задоволни со вашите производи, ве молиме да ни даде позитивни повратни информации. Ако имате било каков проблем во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас, ние може да се реши во време . Ве молиме не го достави негативни повратни информации за да Aliexpress. Ако сте Задоволни со нашата служба ,кликнете на сликата подолу ,може да се соберат нашата продавница, Ние ќе ви даде попуст за следниот пат ,ние ќе продолжиме да обезбеди високо-квалитетна стока, ви благодариме!

За производот

Големина:
20x20cm round, 20x20cm square, 25x25cm round, 25x25cm square, 30x30cm round, 30x30cm square, 40x40cm round, 40x40cm square, 45x45cm round, 45x45cm square, 50x50cm round, 50x50cm square
Стил:
Европа
Бренд Име:
DIADIY
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Употреба:
Дома декорација/Ѕидот налепници/подарок
За Дијаманти:
100% круг целосна вежба
Дијамант Тип:
5D Рубикова Круг Дијамант
Ракотворби Тип:
Недовршениот Дијамант Везови

Избор на клиент