FL-30 12V 24V Висок Притисок Мини RV Јахта Семејство Вода Авто-priming Дијафрагмата Пумпа Reciprocating Филтер Додатоци Automatic
Новак - 10 %

FL-30 12V 24V Висок Притисок Мини RV Јахта Семејство Вода Авто-priming Дијафрагмата Пумпа Reciprocating Филтер Додатоци Automatic

Достапно за нарачка
DEN 2064.00
DEN 1858.00
Достапност:


Featur es
Постојан магнет и повремени должност
Вграден притисок прекинувач автоматски започнува или ќе престане да пумпа кога чешми е отворена и затворена
Авто-priming така пумпа може да се наоѓа над резервоарот за вода
Не може да работи на суво за подолг период на време
Вграден-во термички protectot
Спецификација
Модел
Напон
(V)
Тековната
(А)
Проток
(ipm/gpm)
Притисокот
(psi/лента)
Моќ оценка
(W)
Макс Глава
(M) FL-30 12 5 10 17
60
10 FL-30 24 2.5
10
17 60 10
1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА внимателно откако ќе се направи нарачка.Ние ќе ја испрати на производи за да можете веднаш по извршената уплата. 2 : Предмети се испраќаат од Кина користење на воздухопловната, Стигнат до најголемиот број на земји во рамките 15-45 работни дена. 3 : ве Молиме контактирајте со нас ако не го примите производи во 60 ден s.И ве молиме да ни даде 3 работни дена за проверка на undelivered пакет и причина. Ако тоа е нашиот проблем,Ние ќе рефундирање на пари за вас.
1 : да ја прифатиме Alipay,paypal,Western Union,TT тука. 2 : Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. 3 : ве Молиме бидете сигурни дека ќе го прочитате целиот опис и да се договорат за да се трансакцијата пред да го купат.
1 : целосна наплата ќе биде дадена доколку предмети се враќаат во нивната оригинална состојба. 2 : Стока која се оштетени или исчезнати компоненти не се враќа.
3 : Купувачи се одговорни за враќање превозот со соодветна амбалажа.
1 : Ние се потпираме на нашата репутација и задоволството на клиентите за да се успее.Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.Ве молиме да дадете 5 ѕвезди и позитивни повратни информации до нас ако не сте задоволни со нашата стока и услуга,ви благодариме однапред! 2 : Ние се грижиме за нашите ценети клиенти,и секогаш ќе се потрудиме да ви помогне. 3 : ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации вашиот може да има,и ќе се потрудиме да се реши issies. 4 : ве Молиме ни e-mail пред да замине никакви негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот.Ние ќе ви помогнат да се реши проблемот.

За производот

Напон:
12V, 24V
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
FL-30
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електрична енергија
Примена:
Земјоделство/Индустриски/Р.В.
Напон:
12V/24V
Максимална струја:
2-4.5
Проток:
10L/мин
Макс глава:
10m
вентил материјал:
EPDM
Дијафрагмата материјал:
Гума еластичен материјал
Пумпа материјал:
Polyamide смола

Избор на клиент