LED Предните Светла за Магла За Хонда Crosstour 2013-2014 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост светилки drl Возење магла 1set
Новак - 15 %

LED Предните Светла за Магла За Хонда Crosstour 2013-2014 Автомобил Стил Брана Висока Осветленост светилки drl Возење магла 1set

Достапно за нарачка
DEN 2271.36
DEN 1931.00
Достапност:

Компатибилни Модели на Автомобили : За Хонда Crosstour 2013-2014 Година За Хонда, CR-V / Пилот 2012-2014 За Хонда СПОГОДБА VIII (CU) 2008 година За Хонда СПОГОДБА VIII Имот 2008 Предности на XIANGSHANG LED Светло : 6000 K Белата светлина и 12 W 1200 LM по сијалица LED осветлување.Може да се користи како дење работи светла. 4 Led диоди за светилки со 5 D леќа може да направи возењето повеќе безбеден. Високо квалитетна ABS Пластика, Поликарбонат леќи заврши & LED фитил. Кривини и круг стаклена површина, Внатрешни ABS Пластика Опкружувачки Прстен. Водоотпорен, Rainproof возачот, Shockproof, може да се работеше добро, дури и во суровата средина. Над 30.000 часа на брилијантен постојана светлина. Лесно да се инсталира. Директна замена! Само игра и plug! Совршено се вклопуваат! Стабилни карактеристики, висока сигурност. Целосно 1 година гаранција! Функција : Сијалица Тип : H11 Состојба : 100% нов Боја на светлина : бела (може да се користи како дење работи светла) Сијалица тип : 4 LED чипови со 5 D леќа Напон : 12 V-24 V Моќност : 12 W/PC, 24 W/SET Lumens : 1200lm/PC, 2400lm/SET Работна Температура : -20℃~+105℃ температура на Бојата : 6000 K-6500 K Водоотпорен : IP67 Услуга живот : 30000hrs Поставеност на Возило : пред лево + пред право Материјал : Високо Квалитетна ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил Дијаметар : 9 СМ ве Молиме имајте на ум ова е резервни замена на објектот, но не и Вистински! Пакетот вклучува : 2 * Авто LED Магла светлина светилка (одговара за двете право & левата страна) Инсталација белешки : Паркирајте го возилото за безбедност место. Бидете сигурни дека возилото е излади правилно пред да инсталирате светла. Исклучено палење на возилото и отстранете ги копчињата. За да избегнете изгореници, да се биде внимателен при вклучување или исклучување на возила осветлување. Бидете внимателни за да се избегне дробење или сечење на светилки. Не допирајте светилки со вашите прсти за да се избегне предизвика впивање. Целосно да се испита врската на пристаништата како погрешни конекции ќе предизвика осветлување проблеми. Превозот : 1.Објектот ќе биде предаден во 1-3 работни дена по приемот на плаќање 2.Бесплатен превозот : Ние обично испораката од страна на Aliexpress Стандард за Испорака/ Кина Пост Регистрирани Воздухопловната/ Epacket. 3.Околу 12-35 Работни дена за да стигнат до, на пакети ќе стигнат брзо до некои земји и некои од нив ќе потрае малку подолго време. 4.By експрес : Обично тоа ќе трае 3-7 работни дена. Враќање&гаранција : Ние обезбеди половина година гаранција. ако објектот е неисправен или не работат добро ве молиме да не известите пред да замине негативна или неутрална повратни информации,Ние ќе се обидеме потрудиме да работат со вас за да го реши секој проблем. Повратни информации : Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Ви благодарам многу!

За производот

Crosstour-Година:
2014,2013
Име На Модел:
За Хонда Crosstour 2013-2014 Година
Хонда Модел:
Crosstour
Материјал Тип:
ABS пластика + Поликарбонат леќи заврши + LED фитил
Специјални Функции:
Водоотпорен
За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Бренд Име:
XIANGSHANG
Објектот Тежина:
0.5kg
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Објектот Дијаметар:
9cm
Wattage:
12W/PC, 24W/SET
Тип На Светилка:
Температура на бојата:
6000k-6500k
Lumens:
Светилки Тип:
4 LED Светлината со Леќа 5D

Избор на клиент