YONGNUO YN968EX-RT Анти-Фрли ги и Безжичните Флеш LED Светло висока Speedlite Светлина TTL за Canon YN-E3-RTYN600EX-RT 600EX-RTST-E3-RT
Новак - 35 %

YONGNUO YN968EX-RT Анти-Фрли ги и Безжичните Флеш LED Светло висока Speedlite Светлина TTL за Canon YN-E3-RTYN600EX-RT 600EX-RTST-E3-RT

Достапно за нарачка
DEN 8787.84
DEN 5712.00
Достапност:


YONGNUO YN968 EX-RT Анти-Фрли ги и Безжичните Флеш LED Светло висока Speedlite Светлина TTL за Canon YN-E3-RTYN600 EX-RT 600 EX-RTST-E3-RT
Опис : YN968 EX-RT се обезбеди и Канон RT радио господар и роб начини, директно компатибилен со други Yong Nuo YN968 EX-RT, YN600 EX-RT и YN-E3-RT, како и Канон е 600 EX-RT и ST-E3-RT итн. YN968 EX-RT со изграден во прилагодливи LED светло се наоѓа под флеш главата.Оваа изградена во LED светло обезбедува прилагодливи енергетски нивоа, како и вграден во diffuser панел, и CTO боја корекција панел.
Опремени со LED Светло Опремени со висока моќност LED светло, осветлувањето може да се прилагоди, не е вграден во diffuser и боја конверзија филтер за LED светло. Целосно Компатибилни со YONGNUO YN-E3-RTYN600 EX-RT,за Canon е 600 EX-RTST-E3-RT Безжичниот Сигнал Еден YN968 EX-RT може да се користи како господар единица да предизвика YONGNUO YN600 EX-RT,за Canon 600 EX-RT,и живеат се прикажат флеш групации на роб единица и рециклирање информации, еден YN968 EX-RT може да добијат соодветно на безжичниот сигнал од мастер единица YN968 EX-RT, YN600 EX-RT, YN-E3-RT,за Canon е 600 EX-RT/ST-E3-RT, реализација на далечинскиот TTL " ММултиГр флеш, поддржува поврзани снимање со радио пренос. Висока Водич Број, ги Подржува High-speed Sync [email protected],105mm, поддржува TTL блиц, прирачник флеш, мулти флеш и Гр групирање флеш, ги подржува high-speed sync , највисок синхрони брзина може да достигне 1/8000 S Поддршка Auto/Manual Зумирање На YN968 EX-RT поддржува автоматско и рачно зумирате флеш покриеност може да се менува помеѓу АВТО, 20~105mm. Поддржува USB Firmware Надградба На YN968 EX-RT опремени со USB интерфејс, поддржува firmware надградба, корисниците може да го симнете се надополни firmware-от, преку YONGNUO официјалниот вебсајт за надградба на flash. Поддржува Безжични Оптички Роб функција На YN968 EX-RT поддржува примање YONGNUO, за Canon' s и за Nikon' s безжични оптички господар сигнал, поддржува S1 и S2 режим на блицот. Прилагодувања За Автоматско Зачувување, Поддржува Сопствени Функции (В. Fn), Лични Функции(П. Fn). Ultrafast Полнење Рециклирање Систем, Поддржува Надворешно Напојување Опремени со Големи Димензии LCD Екран, Стандарден КОМПЈУТЕР Синхрони Интерфејс Спецификација : Водич Бр. : 60(ISO 100,105 mm) режим на Блиц : TTL, M, Мулти, Гр Напојување : 4x AA батерии(Алкални или Ni-МЗ се употребливи) Осветлување пати : 100-1500 пати(AA алкални ќелија користи) Флеш време : 1/200s~1/20000s Димензии : 78x60.5x206mm(продолжува државата) Нето тежина : Околу. 435g 100% Сосема нов. Погоден за : 1), Топла чевли TTL режим : за Canon 1 Dx, 1 Ds серија, 1 D серија, 5 DIII, 5 DII, 7 DII 5 D, 6 D, 7 D, 80 D, 70 D, 60 D, 50 D, 40 D, 30 D, 20 D, 750 D 700 D, 650 D/T4i, 600 D/T3i, 550 D/T2i, 500 D/T1i, 450 D/Xsi, 400 D/Xti, 350 D, 100 D, 1100 D, 1000 D, 1200 D 2), Wirelss TTL Роб режим : за Canon 5 DIII 7 D 60 D 700 D 650 D 600 D, Yongnuo ST-Е2, за Canon 580 EX II за Nikon SB-910, SB-900, SB-800, SB-700, Командант на СУ-800, Камера со CLS i-TTL систем : D4, D3x, D3s, Д3, D2x, D700, D300s, D300, D200, D7000, D90, D80 за Canon Командант ST-E3-RT YONGNUO Командант YN-E3-RT 3), Господар на Владата, Тоа може да предизвика овие блиц : YONGNUO : YN600 EX-RT II , YN568 EX II, YN568 EX, YN565 EX, YN500 EX, YN560 EX, YN510 EX за Canon : 600 EX-RT, 580 EX II, 580 EX, 430 EX II Пакет, Вклучувајќи : 1 x Yongnuo YN-968 EX-RT Флеш 1 x Мини Стојат 1 x Прирачник за Корисникот 1 x Оригиналната Заштита на Кутијата на Производот Picture Show : Друг Објект

За производот

Бренд Име:
YONGNUO
Големина (WxHxD):
80*60*200mm
Екранот:
Yes
Тежина:
0.5kg
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
YN968EX-RT
Температура На Боја:
5600k
Извор На Светлина:
LED
Извор На Енергија:
4*АА батерии големина
TTL:
Yes
Компатибилен Камера Бренд:
CANON

Избор на клиент