12.4 CM*12.7 CM Мода Личност со Висок Квалитет Водоотпорен Автомобил Налепница Decal Черепот Клипот Винил Додатоци
Новак - 12 %

12.4 CM*12.7 CM Мода Личност со Висок Квалитет Водоотпорен Автомобил Налепница Decal Черепот Клипот Винил Додатоци

Достапно за нарачка
DEN 112.80
DEN 99.00
Достапност:


12.4 CM*12.7 CM Мода Личност со Висок Квалитет Водоотпорен Автомобил Налепница Decal Черепот Клипот Винил Додатоци
Предмет Тип : Налепници
Објектот Ширина : 12.4 cm
Дизајн : Цртан Филм
Објектот Висина : 12.7 cm
Апликацијата Совети :
1. Не се применуваат на екстремно ладни или топли Површини. Идеална температура мора да биде помеѓу 60 F & 90 F.
2. Не допирајте лепило подлога, масла од вашата кожа ќе се спречи лепење.
3. Пред примена на decal бидете сигурни дека нема восок или мрсна производи на површината
Како да се инсталира :
1 Чистење на површината каде decal ќе бидат инсталирани.
2 Полека се отстранети хартија поддршка изработка на сигурни дека вашиот decal останува да се држат до јасно трансфер лента. Ако дел од вашиот decal лифтови со поддршка, притиснете на хартија поддршка назад против неа додека таа останува заглавен трансфер лента.
3 Откако вашиот decal е лупено далеку од поддршка, line up & позиција на вашата decal против површината на која што ќе се применува.
4 Користете кредитна картичка, squegee, или нешто слично, за да се изедначи надолу вашиот decal, што си сигурен дека тоа е сосема заглавени на површината.
5 Внимателно & Полека, отстранете трансфер лента од вашиот decal, изработка на сигурни дека вашиот decal е заглавен на површината. Ако видите дел од decal не ослободување од трансфер лента, притиснете го назад на површината и повторете го процесот.
Повратни информации
Ве молиме контактирајте со нас пред да замине на Неутрален или Негативен фидбек. Како сериозна и одговорна продавачот, ние ќе се обидеме
нашите најдобри за решавање на вашиот проблем. Вашиот коментар е многу важно во нашите бизнис успех. Ако сте задоволни со вашиот
купување и нашите услуги, ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба
Оценка (НСД) на 5.
Answer : ___________________________ Note : Оценка под 5 може да се води лоша положба ситуација.

За производот

Тип На Објект:
Налепници
Објектот Должина:
12.4cm
Пакување:
Не Се Пакувани
категорија:
ПВЦ
Тип:
Лепак Налепница
Бренд Име:
muchkey
Модел:
ОЕМ
дизајн:
Цртан филм
is_customized:
Yes
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Објектот Ширина:
12.7cm
Налепница Сместување:
Целото Тело
Материјал Тип:
ПВЦ

Избор на клиент