led Цвет Растение Расте Светилки Led расте осветлување аквариум затворен стакленички семе раст + 360 Флексибилни Светилка Носителот Клип
Новак - 40 %

led Цвет Растение Расте Светилки Led расте осветлување аквариум затворен стакленички семе раст + 360 Флексибилни Светилка Носителот

Достапно за нарачка
DEN 1007.52
DEN 604.00
Достапност:

За прв 1 месец, ние ќе плати еден начин превозот цена (од Кина до вашата локација). Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
* Откако ќе ги добиете врати објект, ние ќе го испрати назад како е можно поскоро.
* Ние го прифаќаме услови за плаќање на Зачувам, и други популарни термини.
* Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или кои не се под нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на купувачот страна. Срдечно ве покануваме да оставите Позитивен Фидбек и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. По 1 месец на купување, купувачот треба да плати 2 начини на превозот цена.
* Поради акции статус и временската разлика, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
Зголемување на подолго време за растенијата, со цел да предизвика одредена раст и цветни и да им помогне на растенија растат побрзо, намалување на растот круг.
* Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и клиент има до 7 дена од денот на приемот за замена (Купувачот треба да ги вклучува сите оригинални предмети неоштетени во ре-saleable состојба).
* Вашето мислење е важно за нас да се подобри квалитетот на нашата услуга.
Спецификација :
LED количина : 44red, 16 сина
Напон : AC 85 V-265 V
База : E27
LED бранова должина : црвена 660nm, сина 445nm
LED type : SMD3528
Моќност : 3 W
Зрак агол : 120 степен
Дијаметар : 45mm
Должина : 55мм
Клипот Карактеристики :
САД/ЕУ plug да E27 приклучок адаптер клип конвертор
САД/ЕУ приклучок може да биде директно поврзан со светилки
Со контрола On / Off прекинувач
Можете да ја промените на сијалицата е осветлување агол и heigh
Направени од издржлив и практични метал и пластика
Мала тежина, лесно да го инсталирате
Погоден за ЛЕР / CFL светлина, крушка светилка која треба да биде не повеќе од 50 W
Приклучок Тип : САД/ЕУ
Номинална Струја : 6 A
Боја : Бела
Материјал : Премиум метал & Пластика
Кабел Должина : Околу.
* Ве молиме да се советува меѓународната испорака многу зависи од вашата локална царина и пост услуга.
Тоа е едноставно.
* Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена откако се потврди цел. Може да го подобри chloroplast активност, за да се спречи spindling растенијата, Но од друга страна, тоа ќе инхибиција на фотосинтеза, така што растението треба многу сина светлина.
Пријатна на допир, нема да горат растенијата .
* Ние само брод да се потврди цел адреси.
Цвет на Растенијата Расте Светилки Led осветлување аквариум затворен стакленички семе раст Флексибилни Светилка Носителот Клип
Карактеристики :
60 Led диоди мини Фабрика Расте Светилки Светилка Црвена+Сина Светлина стакленички Системи за Цветни Растенија Затворен Зеленчук Затворен Раст
Тоа може да им обезбеди на сите светлината која растенијата треба да расте и цвет , може да им помогне на растенијата расте побрзо и подобро, зголемување на приносот.
* Ако сакате да се плати од страна на други услови освен Зачувам, ве молиме контактирајте со нас однапред.
500-600nm : Ниско ниво на апсорпција од страна на пигменти
600-700nm : (Црвено) Chorophy II апсорпциона стапка е ниска, има значителен ефект врз фотосинтеза и photoperiod ефект
Црвено Светло : За растенијата цветни и плодните, Промовирање на растенијата раст, germinatiion, цветни, резултатите.
* Сликите прикажани се за вашиот референца само.
* Ние тест секој производ пред бродот, и гаранција дека е 100% работи.
* Ние нудиме 1 година гаранција за неисправни предмети, додатоци доаѓаат со 3 месеци гаранција.

За производот

Бренд Име:
QvvCev
Извор На Енергија:
AC
Напон:
110-240V
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Тело Материјал:
ABS
Е dimmable:
No
Извор На Светлина:
LED Светилки
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
28502+28022
Ширина:
45mm
Должина:
55cm
Карактеристики:
расте светилки,за зелена куќа
Тип На Објект:
Расте Светла
боја на светлина:
црвени и сини led светло
База Тип:
E27 приклучок тип

Избор на клиент