60KTYZ 18W 60RPM централна оска Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

60KTYZ 18W 60RPM централна оска Постојан магнет синхрони мотор ,менувач AC моторни редуктор

Достапно за нарачка
DEN 623.52
Достапност:


Инструкции
1.Брзина не е прилагодлив.
2.Поддршка за долго време континуирано работење.
3.Тоа е нормално за моторот да биде топол во работата,за мотор ќе произведуваат топлина за време на работата,тоа може да биде високо како 60~70 C ,тоа може да биде повисоко во лето.
Димензии
Топло Прашува :
1. Нашите произведува се на вистински снимање, производите се со висок квалитет, ве молиме да бидат сигурни за купување на нашите производи.
2.Ако превозот одложувања, ве молиме контактирајте со нас пред автоматско плаќање време ,и ние ќе се прошири на времето ,ве молиме да се задржи во допир.
3. По добивањето на вашиот производи, ако сте задоволни со производот и услугата, исто така, ве молиме да ни даде на високи пофалби, пофалби на твое е моќта на shopkeeper е континуирани напори, ви благодариме!

За производот

Излезна Моќност:
18W
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
AC Напон:
208-230 / 240 V
сертификација:
CCC,CE
Тип:
Синхрони Мотор
Број На Модел На:
60KTYZ
Бренд Име:
LYX
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Фреквенција:
50/60Hz
Фаза:
Еднофазен
Брзина:
60RPM
Вртежен момент:
6kg.cm
Ротација ветер:
Г.С./CCW
димензија:
60*60*60MM
опрема материјал:
Метал
серпентина материјал:
Cu
Бучава:
Местото на Оригиналот:
Nanjing ,Кина
Нето тежина:
За 0,6 kg
usages:
Електрични завеса, Мали јадење-маса,Електричен екран...

Избор на клиент