Yobang Безбедност WIFI GSM SMS Дома Burglar Безбедност Аларм Систем Со Безжична Сирената Стаклото се Скрши, Детектор за Безбедност Сигнализација
Новак - 8 %

Yobang Безбедност WIFI GSM SMS Дома Burglar Безбедност Аларм Систем Со Безжична Сирената Стаклото се Скрши, Детектор за Безбедност

Достапно за нарачка
DEN 9072.00
DEN 8346.00
Достапност:

*WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН.7/500m Ah литиум-јонска Температура опсег : 0-55 степен Влажност опсег : >>>Пакет содржина : 1 * Аларм Домаќин 8* Безжичен ПИР Детектор на Движење 12* Безжичен Сензор за Врата 4* Безжичен Далечински Контролер 1* Безжичен Сирената 1*Безжичен Сензор на Чад 2*Безжичен Стаклото се скрши Сензор 2*RFID Keyfobs
.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. *Задржани далечински GPRS TCP/UDP протокол за каналот ,компатибилни со повеќе аларм центар вмрежување протокол за да се олесни мрежа аларм.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. >>>Функција : Моќ влез : DC 5 V(микро USB стандарден интерфејс за напојување) Работат на струјата : Режим на струја : Безжични фреквенција : 433 Mhz Безжична кодирање : EV1527 GSM Бендови : 850/900/1800/1900 Mhz Wi-Fi бендови : IEEE802. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. Излезот го одложи : по поставувањето на домаќинот да биде РАКА на државата,со цел да се избегнат одлуки на аларми за корисници оставајќи и полагање на Рака зони,одложување на времето на алармот. *Врз основа на u COS-III оперативен систем. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас. *Поддршка на надворешниот безжични сирената.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус.
започнете
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *Телефонска функција,поддршка 5 групи повторно да бирате број.Се назначи security guard мисија(јас. *User-friendly СТАН операција искуство и кориснички интерфејс. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Поддршка мулти-јазик на менито на екранот,глас го поттикнува и аларм SMS амбиент. *Може да снима 20 секунди гласовна порака и гласовен аларм. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација.

>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми.

За производот

боја:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Зона Број:
Поддршка на 100 безжични сензори
Комуникациски Интерфејс:
Безжичната
Лозинката Тастатура:
Yes
моќност:
DC 5V(микро USB стандарден интерфејс за напојување)
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Наоружува Тип:
СТАН
Видео Интерфејс:
Yes
Број На Модел На:
YB103
Комплет За Конфигурација:
Вратата Сензор
Алармот Тип:
Апликации, ги Контролирате,GPRS,SMS
Екранот:
Yes
Употреба:
Вратата,Home Security System СМС Предупредување
Тип:
Wifi GSM аларм систем
Функција:
управувана од било каде
Фреквенција:
433Mhz
GSM Фреквенција:
900/1800/850/1900mhz
со wifi функција:
Yes

Избор на клиент