APM2.8 APM 2.8 РК Multicopter Лет Контролер Одбор со Случајот 6M GPS Компас за DIY FPV РК Летало Multirotor QAV250

APM2.8 APM 2.8 РК Multicopter Лет Контролер Одбор со Случајот 6M GPS Компас за DIY FPV РК Летало Multirotor QAV250

Достапно за нарачка
DEN 1737.12
Достапност:

Ако не сте подготвени, тогаш Ние ви препорачуваме да се подготват некои воведни информации во прв план. аналогни сензор порта
3. ATMEGA2560 SPI онлајн програмирање порта (се корисни за оптички сензор за проток)
5. GPS порта
9. функцијата за избор на скокач
8.52 верзија кога ќе сакате да ги користи и за Пренос на Податоци и OSD, треба да се користи Y-линија одвојување на интерфејс програма.0 употреба сад полу-LP2985-3.
Вовед :
Се Елиминира V2. 12 C надворешни компас порта
10.
Замени V2.
- Barometric притисок сензор надгради за да се MS5611-01 BA03, од Мерење Специјалитети. Играчот мора да имаат способност на основно разбирање на монолитен интегриран коло, в-јазик, познавање на електрични,механички, и исто така треба одреден степен на ментална способност, financialand материјалните ресурси, енергија, поддршка. за 12cm сите должина
.
- Atmel е ATMEGA2560 и ATMEGA32 U-2 чипови за обработка и usb функции соодветно.8 РК Multicopter Лет Контролер Одбор со Случајот 6 M GPS Компас за DIY FPV РК Летало Multirotor QAV250
Забелешка : не Шок Апсорбер ! За детали во врска и програмирање на истите, ве молиме контактирајте со мене директно за тоа. autostability gimbal излез
4. тековната напон порта
13. ATMEGA32 U2 SPI онлајн програмирање порта
11. ESC напојување избор на скокач
14.5 V
Опис :
1.За : КК МК MWC APM контрола на летање Одбор
3. далечинска контрола на текст
7.име на производ : 5 компјутери Машки да Машки wire кабел конектор за КК МК MWC APM контрола на летање Одбор
2. мултифункционален да се конфигурираат MUX порта (OSD е defaulted излез)
12.100% сосема нов
4.8 Лет Контролер Изгради-во Компасот со Заштитни Случај
5* 10см Продолжување Доведе Wire Кабел Машки да Машки
1* 6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел
Големина на : 70*45*13.42 MHz]
Лоцира перформанси
2 D : 3m(Просек)
2 D : 2m(просек),со WAAS
лебдат
на точноста : 1us
координатен систем : WGS84
макс став висина : 18000
Максимална брзина : 515m/s
Спецификација :
следење чувствителност : 161d Bm
Фати чувствителност : 148d Bm
ладно start time : 38s просек
Топло start time : 35s просек
hot start time : 1s просек
Фати време : 0.0 mm 6 P SM06 B GPS интерфејс , изменета на DF13-4 P компас надворешни I2 C интерфејс, Место на DF13-5 P GPS интерфејс со надворешни интерфејси на компасот , полесно да конекции GPS со надворешни компас.3, притисок-отпорни до 16 V, зголемена сигурност, намалена веројатност на Лошо Жиро здравје поради напон проблеми. Подобрување на OSD интерфејс кога се користи во комбинација со Пренос на Податоци, бидејќи на отпор на изолација, поефикасно да се избегне мешање на Пренос на Податоци. ESC излезна порта
GPS Карактеристики :
- Вграден компас GPS модул
- Главниот чип : 6 M
- Со брзо сателитски пребарување брзина и висока прецизност
- Компатибилен со APM сериски порт и I2 C порта
- Вклучува круг пластични школка
- Пре-конфигуриран, Блесна со точните прилагодувања, и тестирани
- Супер-Светли LED,Black Plane со Стандардот Мк стил монтажа дупки 45mm X 45mm
- Кабелот вклучен
- Со L5883 компас Кабел должина во 25 CM
- Димензии : 53.023 MHz
Примачот Фреквенција : L1 [1575.1 s Просек
Температура : 40 centi одделение до +80 centi одделение
широк напојување напонот : +3. USB порта
6.
- Еден од прв отворен код автоматски системи за да ја користите Invensense е 6 Do F Акцелеметарски/Жиро MPU-6000.
Карактеристики :
- Arduino Компатибилен!
- Може да се нарача со врвот влез игли за прикачување конектори вертикално, или како од страна на влезот пиновите да излизгајте го вашиот конектори за да ја прекинете хоризонтално
- Вклучува 3-оската жиро, акцелерометар и magnetometer, заедно со високи перформанси барометар
- Одборот 4 Mega Byte Dataflash чип за автоматско datalogging
- Факултативна off-board GPS, ЛЕА-6 H модул со Компас.

За производот

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
Технички параметри:
Вредност 2
Надградба На Делови/Додатоци:
Адаптер
Алатка Материјали:
Сечење
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
APM2.8 GPS

Избор на клиент