2017 Нови RF Мини Безжичен Далечински Светлина Контрола НАИЗМЕНИЧЕН 220 V 1 CH 2* Ресивер со Црна Случај+1*Предавател Светилка
Новак - 10 %

2017 Нови RF Мини Безжичен Далечински Светлина Контрола НАИЗМЕНИЧЕН 220 V 1 CH 2* Ресивер со Црна Случај+1*Предавател Светилка

Достапно за нарачка
DEN 634.56
DEN 571.00
Достапност:


1)Приемник (switch)
Канал : 1 CH
Работен Напон : 220 V (180 V-240 V)
Макс оптоварување струја : 10 A (треба подобро помал од 7А)
Работна Фреквенција : 315 Mhz/433 Mhz
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10'C - +60'C
Излез начин : Бутване . Интер-заклучување . Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Големина со корица : 39*36*26mm
2)Далечински управувач (предавател)
Оперативен Напон : DC12 V
Оперативен Струја : 30 MA
Оперативен Фреквенција : 315/433 MHz
Фреквенција на Далечина : 20М-200 M
(ве молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал за мешање)
Работа/излез начин :
1)Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
2)Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА . притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ . (еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач )
3)Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња на далечинскиот управувач )
Метод На Учење :
Притиснете го копчето за учење button3 секунди, индикаторот light off .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да предавател сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.
Отстрани код :
притиснете го копчето за учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
3)Пакет Се Вклучени :
2x Приемник(со Капак)
1x Transmitter(Батеријата не се вклучуваат)

За производот

боја:
220V 315MHZ, 220V 433MHZ
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Број На Модел На:
SKU7443
Карактеристики:
AC220V Мини
Гаранција:
1
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M

Избор на клиент