DIYSECUR Видео Паркинг Сензор 4.3 Инчен Задните Видите Автомобил Следи Комплет + Паркинг Радар + IR Ноќ Визија Автомобил Камера Паркинг Помош
Новак - 18 %

DIYSECUR Видео Паркинг Сензор 4.3 Инчен Задните Видите Автомобил Следи Комплет + Паркинг Радар + IR Ноќ Визија Автомобил Камера

Достапно за нарачка
DEN 2730.24
DEN 2239.00
Достапност:

Мали сензори се вдлабнати на задниот дел на возилото, тие испраќаат и примаат ултразвучно радио бранови, кои отскокнување исклучување на пречки и да ве извести за нивното присуство.
Како да го инсталирате?
Таму е "ДО" на детектор, ве молиме имајте на стрелка нагоре кога инсталирате; Тоа ќе биде најдобро да се инсталира детектори на висина од околу 50-60cm од земјата; Поврзете се црвена и црна кабел одделно на позитивни/ negtive пол на обратен светилка.
Целосна палета на избор на бои :
Ве молиме да ни оставите порака, она што боја на бројот што го сакате.
Алармот да се огласи ќе стане повеќе брзиот кога растојанието добива пократки и пократки, аларм на владата и опасност режим.0 м Сензор дијаметар : 22mm го Инсталирате на владата : вежба Сензор агол : X, Y, 60c Работа температура : -30 º c -80 º c Аларм волумен : 65d B
Пакување листа :
.
Спецификации :
Следење :
Големина на екранот : 4. Оваа прифатлива паркинг сензор го подобрува процесот на паралелно и копија паркинг наменета за вашата загриженост за безбедноста и за возилата кои имаат лош задните видливост.
Обратен Видео Паркинг Сензори 4 Сензор За Полнење
Четири детектори(избор на боја) Пет различни фреквенции на звук на алармот според растојание
Со овој Паркинг Сензор систем инсталиран, возачите може да се намали ризикот од незгода. Сите делови се дизајнирани со професионална одделение квалитет.
Најновите & Популарни Utral Тенок 4. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарни, Кога автомобилот назад, Сликата ќе се покаже Обратна водечка линија Направен од високо квалитетни и издржливи материјали, Ние ќе испратиме NTSC / PAL според вашата земја, ако имате други барања, ве молиме оставете порака. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1. Со High-definition широк приказ агли и добра водоотпорен функции, нејзиниот совршено за решавање на ова прашање на лош автомобил задните видите ефект, помагаат да се намали инциденти и несреќа. Кога автомобил го напушти резервираат режим, обратен камерата се напојува од надвор.0 м Аларм растојание : 0m-2.
High-definition и 120 степен широк приказ агли, w о добра водоотпорен функција.0 Vp-p75 Напојување : DC 12 V Видео систем : NTSC / PAL
Паркинг Сензор : Напон : DC 9 V-15 V DC Номинална напон : DC 12 V Моќност цена : Max 1.
Како тоа функционира? Системот автоматски се активира кога ќе се вклучат обратна опрема.05 Лукс Слободни агол на гледање : 120 º Водоотпорен : IP67 Shockproof : 10 G Видео излез : 1. Мониторот ќе се префрлат на влез 2 екранот.
Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен.3" LCD Автомобил Следи Видео Паркинг Радар
IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера
4 Паркинг Сензор
4.
Камера :
Оваа Боја HD Автомобил Rear view Camera е нова и никогаш не се користат високо квалитетни IR Ноќ боја камера.3 инчен Колор TFT LCD Автомобил Следи со Видео Влезот 2
Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст. Системот ќе работи автоматски да детектира пречки на задниот дел на вашиот автомобил, во секое време. И следење ќе се прикаже видео влез 1 чија сигнал доаѓа од обратен камера.5 W Одговори растојание : 0. Внатрешната ѕвончето, кои постепено се зголемува во фреквенција како да се пријде на објектот.

За производот

OSD Language:
Англиски
Бренд Име:
DIYSECUR
Разговор Опсег:
2m
Име На Модел:
041
Тип:
Видлив
Материјал Тип:
ABS
Видео:
Две начин видео влез
систем:
PAL / NTSC

Избор на клиент