2 парчиња T10 W5W 168 194 Силициум Led 6 SMD 5050 RGB Автомобил Оптоварување Светла Мулти Боја Ширина Светлина Светилка Со Далечински Контролер, Блиц/Strobe
Новак - 17 %

2 парчиња T10 W5W 168 194 Силициум Led 6 SMD 5050 RGB Автомобил Оптоварување Светла Мулти Боја Ширина Светлина Светилка Со Далечински

Достапно за нарачка
DEN 431.04
DEN 358.00
Достапност:


2 парчиња T10 W5 W 168 194 Силициум Led 6 SMD 5050 RGB Автомобил Оптоварување Светла Мулти Боја Ширина Светлина Светилка Со Далечински Контролер, Блиц/Strobe
Карактеристики : Состојба : 100% Сосема Нов Приклучок тип : T10 / 192 / W5 W 16 боја Strobe флеш, Побрзо вклучување / исклучување време на одговор од 360 степени зрак агол дизајн може да го осветлите секој агол. Висока ефикасност осветлување. Долг животен век, пониска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија. Спецификации : Светло агол : 360 степени Led кол : 6 SMD Напон : 12 V DC Приклучок тип : T10 / 192 / w5w Моќ : 2.7 W/Сијалица Лумен : 120lm Боја : шарени Апликации : * Сијалица Крст-Референца : W5 W 194 147 152 158 159 161 168 184 192 193 259 280 285 447 464 555 558 585 655 656 657 1250 1251 1252 2450 2652 2921 2825 921 906 579, ект. * Примена : Автомобил Купола & мапа светла, Карго светла, Учтивост светлата Страна Маркер светла Странични светла, Вратата светлина Лиценца Светла,Багажникот Светла итн. Имајте предвид : * Ова сијалица е без CANBUS функција. * Ве молиме да флип на сијалицата хоризонтално ако не светне за да одговара на + и - поларитетот. * еден контролор не може да се контролира забавува светилки во исто време, така што треба да имаат за цел да светилка, еден по еден ,и ефективен опсег е помалку од 5 метри. Пакет се Вклучени : 2x T10 5050 Сијалица 1x Далечинскиот


За производот

Емитуваат Боја:
RGB
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
2W
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Бренд Име:
YSY
Чип Собранието Тип:
SMD
Автомобил модел:
сите
Автомобил Марка:
сите
Температура На Боја:
8000k
Тип Socket:
T10/192/W5W
Тежина:
50g
боја:
RGB
Напон:
DC 12V
димензија:
40*10мм(Приближно)
LED тип:
Извори На Светло
is_customized:
Yes
Температура На Боја:
8000k
Лумен:
120LM (Приближно)
За Автомобил Светилка:
Куполата Светлина

Избор на клиент