9007 HB5 100W Халоген Сијалица Супер Бела Светла за Магла Автомобил светилка Дење Работи светилки drl Авто Главата Светлина 5000K 12V
Новак - 25 %

9007 HB5 100W Халоген Сијалица Супер Бела Светла за Магла Автомобил светилка Дење Работи светилки drl Авто Главата Светлина 5000K

Достапно за нарачка
DEN 622.56
DEN 467.00
Достапност:


9007 HB5 100 W Халоген Сијалица Супер Бела Светла за Магла Автомобил светилка Дење Работи светилки drl Авто Главата Светлина 5000 K 12 V
На халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гас-исполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.
100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесно да се инсталира.
Сијалица Тип : Халоген Сијалица
Светлината боја : Бела
Приклучок Тип : 9007 / HB5
Напон : 12 V само
Max моќност : 100 W
Температура на бојата : 5000 K
Животниот век : 1500 часа
Повеќе Попуст :

За производот

Емитуваат Боја:
Бела
За Возило Брендови/Модел:
Мерцедес-Бенц
Име На Модел:
9007
Специјални Функции:
NO
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Објектот Тежина:
143g
Бренд Име:
S&D
Објектот Дијаметар:
9.6cm

Избор на клиент