25PSI Лифт 15 милиони 12V 24V DC Мини Електрична Пумпа за Вода Автоматско Дијафрагмата Пумпа Автомобилот Јахти Користи FL-701 FL-704
Новак - 42 %

25PSI Лифт 15 милиони 12V 24V DC Мини Електрична Пумпа за Вода Автоматско Дијафрагмата Пумпа Автомобилот Јахти Користи FL-701

Достапно за нарачка
DEN 3552.00
DEN 2060.00
Достапност:


Пакет се вклучени: 1 парче пумпа Модел : FL-701 FL-704
Тежина : 1.7 kg
Моќност : Електрични
Пумпа Видови:Дијафрагмата ПУМПА
Макс Проток:2.1 GPM(8 L/Мин)
Цевка Калибар :3/4"(20mm) Црево Barb
Притисок max :25 PSI(1.7 Бар)
Дијафрагмата Материјал :Santoprene
Вентил Материјал :EPDM
Напон :12 V 24 V DC
Макс Течни Temp: 140°F(60°C)Максимум
Тело Материјал :polyamide66
Употреба : пополнување, пумпа за вода, транспорт, автомобил перење
pressurization, motorhome јахта вода за пиење

За производот

Напон:
12V, 24V
Бренд Име:
SURGEFLO
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Низок Притисок
Употреба:
Вода
Standard or Nonstandard:
Стандард
Број На Модел На:
FL-701 FL-704
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Примена:
Пополнување, пумпа за вода, транспорт, автомобил перење, pressurization, автомобил, јахта w
Тежина:
1.7KG

Избор на клиент