Автомобил Rear View Camera за Порше 964 993 996 911 Carrera 986 Boxster 911 Turbo GT2 GT3 MK1 996 Безжична Обратен Копија Cam
Новак - 0 %

Автомобил Rear View Camera за Порше 964 993 996 911 Carrera 986 Boxster 911 Turbo GT2 GT3 MK1 996 Безжична Обратен Копија Cam

Достапно за нарачка
DEN 1099.20
DEN 1099.00
Достапност:


Влакна внатрешни светла, декоративни автомобил, лесно да го инсталирате, нема отсјај, не влијае на возење.
Анти-мешање сигнал линија, Престанете да го бранува.
Камерата е погоден за употреба : за Порше 964 911 Carrera 1989~1994 година за Порше 993 911 Carrera 1994~1998 година за Порше 996 911 Carrera 1998~2005 година за Порше 968 968 C 1992~1995 година за Порше 986 Boxster 1997~2004 година за Порше 911 Турбо GT2 2001~2005 година за Порше 911 GT3 MK1 996 GT3 1999~2005 година Забелешка : ве Молиме проверете ја големината на вашиот автомобил табличка светлина ( Камера Големина : 71mm*20mm ) (2.79 инчен*0.78 инчи ) Проблеми може да не контактирате директно Слика покажуваат : Клучни Карактеристики : High-definition и 170 степен широк гледање агли со добра водоотпорен функција. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн Реши ова прашање на лош автомобил Задните гледате ефектот, може да им помогне на паркинг и намалување на инциденти и несреќа. Поддржува NTSC ТВ системот Со својот елегантен и современ дизајн, оваа камера е многу популарна Направен од високо квалитетни и издржливи материјали Нејзината едноставна и скромна дизајн и мали димензии не привлече никакво внимание. Спецификација : Пиксели : 656(H) * 492(V) Напојување : DC 12 V Видите Агол : 170 степен Image Sensor : CCD1/3 ТВ систем : NTSC Хоризонтална Резолуција : 420 TV lines Леќа : 18.5 mm Sync. Систем : внатрешен S/N Сооднос : >48 Db Електронски Shutter : 1/60 да 1/100,000 секунди Видео Излез : 1.0 Vpp, 75 Ohm Баланс на Белата боја : Автоматски Вода-доказ : IP66 Видео Кабел Должина : 6m Жичен Камера Пакет : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x 6 M видео кабли и 1 M Моќ Cable (поврзување со tailight моќ) 1 x прирачник за корисникот Безжична Камера Пакет : 1 x CCD ЧИП Автомобил Rear View Camera 1 x Безжичен приемник 1 x Безжичен предавател 1 x прирачник за корисникот Безжична suite детали : Инсталација врска : ефект на Денот : Ноќен ефект : Инсталација позиција :

За производот

Бренд Име:
ZUCZUG
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Алармот Тип:
Опрема,Возила Копија Камери
Должина на Видео Кабел:
6M
Материјал Тип:
ABS
Применлив модел:
за Порше
за Порше 964 911 Carrera:
1989 1990 1991 1992 1993 1994
за Порше 993 911 Carrera:
1994 1995 1996 1997 1998
за Порше 996 911 Carrera:
1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005
за Порше 968 968C:
1992 1993 1994 1995
за Порше 986 Boxster:
1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004
за Порше 911 Турбо GT2:
2001 2002 2003 2004 2005
за Порше 911 GT3 MK1 996 GT3:
1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005

Избор на клиент