Природни минерални azurite malachite минерални симбиоза наставата примероци Kistler камен украси Омилени

Природни минерални azurite malachite минерални симбиоза наставата примероци Kistler камен украси Омилени

Достапно за нарачка
DEN 8640.00
Достапност:


[Камен] на Fangfei подарок на природата и ќе стане независен да, сакам да ве прашам ни се Омилени ??
Име : azurite malachite симбиоза
Спецификации : 110 ?? 78 ?? 60 m m
(Имајте на ум дека големината на бебето о ~~ Макро бебе се чини да биде поголема следното Упатство за мерење, има 2-3мм Грешка ??
Тежина : 423 g
Совети : Слики од продавницата 100% Вид на снимање, но со оглед на влијанието на пукање од страна на светлина, таму ќе биде малку боја, во прилог на различни монитори дисплеј во боја ќе бидат различни, сосема неприфатлив за боја на про-ве молиме внимателно шут! Бојата не е голем квалитет проблем О!
* Слика сто проценти навистина пука ве молиме остатокот увери купите *
Објаснување : Azurite е основен бакар карбонат минерали, исто така, повика azurite. Тоа Често со malachite произведени во оксидација зона заедно Бакар Депозит во. Azurite како бакарна руда) за извлекување бакар, исто така се користи како син пигмент, со висок квалитет, исто така може да се направи во ракотворби. Тоа е, исто така, во потрага по знак на бакарни минерали. Azurite columnar, дебела плоча, гранули, бел емулзија, питу. Длабоко сина, сјајна стакло .

За производот

Камен:
Други

Избор на клиент