статички оклопна торба

статички оклопна торба

Достапно за нарачка
DEN 374.40
Достапност:

Кина Снабдувач RFID Ткаенина За Торба И Паричникот Поставата
Производ Бр. : RFID67#Л
Состав : 23% бакар+20% nickle+57% полиестер
Дебелина : 0.08-0.09 mm
Отпор : 0.03-0.05 OHM
Ширина : 108 CM
Боја : сребро сива
тип : plaid
Нега :
Машина перат со студена вода(под 30 centi-степен)
Не железо
Не белење
Без хемиски хемиско чистење
Примена на СМАРТ Заштита Ткаенини :
1. Мрежа заштита од зрачење може да се користи во висока фреквенција електромагнетна оклопна проводници платно :
Како што се : индустриски висока фреквенција печка, мобилни комуникации, медицинска опрема и на други индустрии на висока фреквенција електромагнетна радијација заштита.
2. Може да се користи за висок електромагнетни оклопна.
3. Погоден за обработка на I/O интерфејс подлога, сите видови на геометријата на оклопна заптивка .
4. Може да произведе оклопна облека, анти-статички облека, завеса , електромагнетни бранови заштита на статии .
RFID за Заштита на Ткаенина Детали :

За производот

Техника:
Ткаени
Бренд Име:
БЛОК EMF
Стил:
Plaid
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Шема:
Обложени
Функција:
Зрачење-Отпорен На
Ширина:
108cm
Велур Ткаенина Тип:
no
Тип:
никел бакар ткаенина
Материјал:
никел бакар
Плетени Тип:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Ткаени
Број На Производ:
RFID67#Л
боја:
сребро сива
Ширина:
108cm
Тежина:
100g/метар
Тип:
Plaid
fuction:
RFID блокирање/EMI EMF RF блокирање
Технологија:
Ткаени
Оклопна Ефикасност:
70-84db
Фреквенција:
30Mhz-1500Mhz
Материјал:
никел бакар

Избор на клиент