DC6V-36V Широк Напон Спектар Далечински Switch 7.4 V 9V 12V 13V 14V 18V 24V 28V 36V Автомобил, Автобус, Камион Мотоцикл батеријата Wireles Префрлате
Новак - 48 %

DC6V-36V Широк Напон Спектар Далечински Switch 7.4 V 9V 12V 13V 14V 18V 24V 28V 36V Автомобил, Автобус, Камион Мотоцикл батеријата

Достапно за нарачка
DEN 720.00
DEN 374.00
Достапност:

Примачот на текст DC6 V-DC36 V, Мини големина ,Учење Точка на примачот да се појавување на испраќачот, низок напон реле е навнатре, Супер-heterodyne приемник модул примање на осетливоста е висока ,анти-мешање перформанси е добро . 1. Работен Напон : DC6 V-DC36 V (DC6 V 7.4 V 9 V 12 V 13 V 16 V 18 V 24 V 28 V 36 V сите е во ред) 2. Макс Оптоварување : 5 A (ако контрола на моторот имаат подобар оптоварување помалку од 3А) 3. Работна Фреквенција : 315 MHz (433 MHZ може да биде снабдување со големи во рефус) 4. Фреквенција Отстапување : повеќе или помалку од 0.2 MHz 5. Работна температура : -20'C- +80'C 6. Примање на Чувствителност : повеќе од 112d Bm 7. Излез Држава : Текст DC6 V-DC36 V Излез DC6v-DC36 V 8. Модулација на Владата : амплитудата модулација (СУМ) 9 : Големина : 25мм*15mm*8мм (L*W*H) Мини Големина 10. Кодирање Тип : Учење Точка за да додадете Предавателот 11. Излез држава : Еден .За да се префрлате. Latched прилагоди од страна на поврзување со различни dot Еден connect "М" 2 Точки е Еден ToggleНема Врска LatchedПоврзете се "L" 2 Точки е Еден Latched-Притиснете го копчето е ВКЛУЧЕНО .Ослободете го вашиот прст на копчето се ИСКЛУЧУВА за да се Префрлате- Притиснете едно копче за едно време е ЗА .притиснете го истото копче повторно е ИСКЛУЧЕНО Latched- Притиснете едно копче НА, притиснете друг копчето е ИСКЛУЧУВАЊЕ на Известување : Тоа е Мини Ресивер, тест на вашиот товар работен Напон и работат на струјата пред да го купат

За производот

Тип На Објект:
Прекинувачи
Далечински Растојание:
20-100m
сертификација:
CCC
Бренд Име:
YurKuong
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Гаранција:
1

Избор на клиент