Прекрасна Популарни Евтини 63 Бои Со Висок Квалитет Сјајна Spandex Сатен Ткаенина
Новак - 5 %

Прекрасна Популарни Евтини 63 Бои Со Висок Квалитет Сјајна Spandex Сатен Ткаенина

Достапно за нарачка
DEN 964.80
DEN 917.00
Достапност:

Ако на големо, pls контактирајте со нас, ние ќе ви даде најдобра цена.Не се одговорни за било обичај должност увоз даночни обвинет од страна на купувачите земји.
Ако ви се грижат за боја разлика, ве молиме да ни побара да се брод мал боја на примерок пред да нарачате. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.Прифаќа Paypal, Кредитна картичка, Western Union, Alipay, итн 2. НАШИТЕ ТЕЛ : +86 - 158 5159 5466. Гаранција и Гаранција 1.Имаме следење на број за вас по испраќање на стоката, можете да проверите вашиот пакет онлајн на било каде. Ако ја врати стоката, треба да се обрне враќање товар. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве Молиме не двоумете се да контактирате со нас на прво пред да остави негативни повратни информации. Па ве молиме размислете за тоа пред да ги купите,ви благодариме!
Модел Бр.
Ве молиме да се напомене дека оваа водат сатен е сјајна commom водат( 6%spandex ) - само weft страна се водат.Ве молиме да ја плати во рок од 3 дена од денот на нарачката 3.
QJSD
Состав
94%Полиестер/6%spandex
Ткаенина ширина
150cm
Тежина
150 грам по метар
Густина
42*40
Карактеристики
Обична обоена
Рака чувство
Мека,Мазна,Висока јачина
MOQ
1 Ѓорѓиевска ( 3 Метри)
Време На Испорака
3 дена за да се подготвени направени, 25 дена за да се направи цел
Вчитување КОЛИЧИНА
Околу 100.Ако не сте задоволни со стоката кога ја прими. Повратна информација за Вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас. Ве молиме контактирајте со нас и да се врати во рок од 7 дена за замена или пари назад. Ние исто така имаме голем магацин :
За Плаќање 1.
Ако вашите квантитет над 100 метри, ве молиме истрага под линкот подолу :

ЧПП - ве Молиме да обрнете внимание пред да ред
1. Ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате, ви благодариме. Предиво ткаење
2. За Превозот 1.
Ако вашата адреса е remoted за DHL која сте ја одбрале, но не и далечински управувач за Fedex, тогаш ние ќе брод од Fedex. Однапред ви благодариме за вашата corporation. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.Ако постои некој проблем, ве молиме контактирајте прво, ние ќе се реши во разумен начин.Ако примите недостатоци стоки, нов, како и замена ќе бидат испратени заедно со вашата следна цел. Истакна 1.Стоките ќе бидат испорачани преку CPAM под 2 КГ, можете исто така да изберете DHL, EMS ако итна.Она што е должината на 1 многу? И она што е ширина?
Должината за 1 многу е 3 метри; за 2 многу, тоа е 6 метри; 3 многу, тоа е 9 метри, целото парче нема сечење. Ние нудиме капка превозот услуга, исто така може да испрати слики да ви за препродава. Боење фабрика
3.Стоките ќе бидат испорачани во рок од 3 работен ден, а ќе бидат доставени до вас во 5 - 35 работни дена зависи од вашиот превозот начин, дестинација и други фактори.Она што јас го одберете е DHL Express, но зошто бродот на товар од ТНТ Експрес?
Конечниот превозот начин зависи од ситуацијата ако одберете DHL / ФЕДЕКС / UPS-от или ТНТ Експрес :
Ако ткаенината треба да се спакувани во една ролна, тоа ќе биде испорачуван Fedex дури и ако она што сте го одбрале, е DHL кога ќе ги нарачате.Како можам да се избере бои, ако не постои таа боја број копчето ?
Постои боја картичка во детали описот на секој ткаенина за вас да се провери.
Кога ќе ги нарачате, ве молиме изберете "Други бои" копчето, и остави порака за која боја бројот што треба.

За производот

боја:
NO 1, NO 2, БР 3, БР 4, БР 5, БР 6, NO 7, БР 8, NO 9, NO 10
Материјал:
Spandex / Полиестер
Техника:
Ткаени
Шема:
Обоена
Функција:
Анти-Статички
Бренд Име:
XFZSZQJFZP
Тип:
Сатенски ткаенина
Тип На Производ:
Органски Материјал
Ширина:
58/60
Nonwoven Техника:
Ткаени
Стил:
Сатенски
ткаенина име:
Сјајна spandex сатен ткаенина
Ширина:
58/60
Тежина:
Approx 100 GSM
ПОВРШИНА:
Сјајна,мека и мазна
Постојаност на боја :
3-4 одделение
Technic :
Перат
Достапни Бои:
63 бои во парк
Употреба:
Фустан,Поставата,Декорација
1 многу:
3 метри должина за целото парче
Изберете боја:
Pls остави порака за боја бројот што треба

Избор на клиент