Бесплатен Превозот 2 парчиња оригинални автентични NRF24L01 + безжичен модул 2.4 G безжична комуникација одбор 2.54 mm интерфејс C1A6

Бесплатен Превозот 2 парчиња оригинални автентични NRF24L01 + безжичен модул 2.4 G безжична комуникација одбор 2.54 mm интерфејс

Достапно за нарачка
DEN 220.80
Достапност:


Модул Детали
(1) 2.
Следниве се исти како " XL24 L01-D01 Модули може да се широко се користи во различни краток опсег безжична комуникација на податоци, како што се : Безжичните стекнување на податоци, играчки, smart home, далечински управувач на уреди, безжични глас, безжични слушалки, безжични сензори, интелигентни терминали, се разбира, овие апликации имаат потреба клиенти врз основа на NOR24 L01 чип да се направи вториот развој на совршен вградени во вашиот систем, купување на компанијата модул После тоа, ќе се обезбеди многу референца кодот и совршен по-продажбата на услугата да ги зачувате вашите вредни за развој на време, брзо го скрати развојот циклус.54 mm стандардна НАТОПИ теренот интерфејс за лесно вклучување.6 V работа, ниска потрошувачка на енергија, минимум емисија тековни е само 7m A Моќ долу режимот е само 1u A
(6) PCB2. Модул уреди се користат Murata висока фреквенција спецификации на inductor capacitor, кристално 10ppm висока прецизност спецификации за да се обезбеди дека модул е безжичен карактеристики се целосно опфатени. Од Шенжен професионални ОЕМ обработка на растенијата со помош со висока прецизност сместување машина еколошки lead-free лемење обработка, сите модули биле професионална опрема за тестирање, модул конзистентност и стабилноста се целосно заштитени.4 Ghz глобалната отвори ISM бенд слободна лиценца за користење
(2) максималната оперативни го оценувате на 2 Mbps, ефикасна GFSK модулација, анти-мешање способност, особено за индустриска контрола прилики
(3) 125 канали, за да се задоволат потребите на мулти-точка комуникација и фреквенција подрипнувајќи комуникација
(4) вграден хардвер конвенцијата на правата на детето, FEC грешка откривање и point-to-multipoint комуникација адреса за контрола на
(5) низок напон 1. Pin-от е целосно компатибилен со другите спецификации на пазарот 8 Pin двојниот интерфејс модул директно може да се замени за да се надополни, така што вашиот опрема перформанси на повисоко ниво.
Следниве се исти како " Карактеристики XL24 L01 P-D01 е врз основа на НОРДИСКИТЕ оригиналниот дизајн професионална изработка, повеќето фитинг NRF24 L01 P различни карактеристики.4 G безжична transceiver чип NRF24 L01 P внимателно дизајнирани, модулот half-duplex работа, секој модул може да се примени и на косата, најмалку два модули може да се користи за да се постигне точка-до-точка безжична комуникација на податоци.
(9) отвори тест оддалеченост од околу 70 метри, ова растојание е за повикување само, различни режими на работа, дата на јачината на звукот и околина за тестирање на далечина имаат различни степени на влијание. Модул SPI интерфејс за да овозможи поврзување на различни микро-контролор IO порта, сите услови за работа и методи се предмет на SCM контрола, флексибилен и лесен, може да се даде целосна претстава за вашата креативност, да направите вашиот производ перформанси повеќе совршена и моќен, електронски развој инженери и електронски ентузијасти Исклучително скапи ефективни безжичен модул.
Број на производ
Следниве се исти како " XL24 L01 P-D01
Вовед
Следниве се исти како " XL24 L01-D01 Модул увезени од СЕВЕРНА Норвешка компанија е најновата генерација на високо-брзински 2.4 Ghz антена, мала големина за 24 X24mm
(Не вклучувајќи антена)
(7) SPI интерфејс, модулот може да се постави на софтвер адреса, оперативни фреквенција, модулација стапка и други параметри, само доби на локалните адреса ќе излез на податоци (да се обезбеди прекин индикација), може да биде директно поврзан со избор на еден чип, софтвер за програмирање е многу удобен
(8) 2.

За производот

Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet

Избор на клиент