2017 НОВИТЕ Природни Jade Германиум Турмалин Камења Инфрацрвена Греење Мат + Природни Jade Обраснат Убавина Масажа Алатка Jade Ролери
Новак - 6 %

2017 НОВИТЕ Природни Jade Германиум Турмалин Камења Инфрацрвена Греење Мат + Природни Jade Обраснат Убавина Масажа Алатка Jade

Достапно за нарачка
DEN 2351.52
DEN 2210.00
Достапност:

2017 НОВИТЕ Природни Jade Германиум Турмалин Камења Инфрацрвена Греење Мат + Природни Jape Обраснат Убавина Масажа Алатка Jade Ролери
Она што е Германиум ?
Германиум во човечкото тело може да им помогне на телото во формирање на интерферон, кои може да го активирате immunocyte, зголемување на количината на кислород се врши од страна на крвта,подобрување на микро-циркулација, го регулираат крвниот притисок,го намалува крвниот шеќер, и да бидат ефикасни за избегнување на артериосклероза.
Карактеристики :
Jade Душек употреба на оваа Далеку Инфрацрвена Греење Душек е да се обезбеди мускулна релаксација терапија со доставување на топлина и многу повеќе.
Тоа ја подобрува циркулацијата на крвта, и опуштање на мускулите.
Ја подобрува циркулацијата на крвта
Ја намалува напнатоста и стресот
Помага да се отстранат токсините
Ја подобрува имунолошкиот систем
Ја подобрува еластичноста.
Применливи луѓе : за канцеларија, развој и дизајн, компјутерска работа, лекари, студенти, инженери и техничари, директори и менаџери, семејство, хотели, итн., така што ќе се подобри ефикасноста на работата, ја олеснуваат работата.
Тежина : 2 Kg
Напон : 220 V
Големина : 45см*45см
Материјал : Jade, Germanite турмалин,Силициум влакна греење на елемент
Температура : 10-70 целзиусови степени, ±5°е прилагодлив
Пакување Вклучуваат :
1 Жад и 1 Германиум Мат

За производот

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Бренд Име:
icarekit
Број На Модел На:
680121+ 420492
Материјал:
НОВИТЕ Природни Jade
Материјал:
НОВИТЕ Природни Jade
Состојба:
Нови
SKU:
680121+ 420492
Тип:
Jade Ролери+ Jade Германиум Мат
Потекло:
Кина

Избор на клиент