1pair 30W 2 Боја Мотоцикл Светлата 1200LMW Висока Ниска Зрак Флеш Мотор У2 LED Возење автомобил Магла Место мото Главата Светлина Светилка
Новак - 15 %

1pair 30W 2 Боја Мотоцикл Светлата 1200LMW Висока Ниска Зрак Флеш Мотор У2 LED Возење автомобил Магла Место мото Главата Светлина

Достапно за нарачка
DEN 1055.04
DEN 897.00
Достапност:


1pair 30 W 2 Боја Мотор Мотор Светлата 1200 LMW Висока Ниска Зрак Флеш У2 LED Возење Магла Место мото Главата Светлина Светилка
Опис На Производот :
На врвот на светот Американски оригинални У2 светлина лежиште, надминува brighness на ѕвездите. Ноќно возење мора да бидат побезбедни. Уникатен плоштадот место е suitble за тротоарот. Супер заштеда на енергија и ефикасно. Повеќе безбеден.
Ефикасна заштита за батеријата. Намалување на трошоците за одржување.
Услуга време над 30000 часа. Светлата изработени од еколошки алуминиум.
Материјал : Алуминиум легура
Напон : DC12-60 V
LED Тип : led чип У2
LED Количина : 1 x Светлината емитирана диоди
светлината Школка во боја : црна или бела
Осветлување Боја : Бела
Температура на бојата : 6500 K
Емитирачки Начини : висок зрак, ниска зрак, strobe
Прозрачна моќност : 30 W
Вистинската Моќ : 8~12 W
Прозрачна флукс : Висока за 1200 LM,Ниска за 600 LM
Зрачењето растојание : 200 метри
Димензии : Дијаметар 5.7 СМ, должина 10.5 СМ, жица должина од 50 CM, монтажа заградата соодветен дијаметар 1.8-3 CM
Црвено жица за да позитивни пол и црна жица за негативен пол.
1.Функција : Континуирано switch супер бела глава, две во близина на светлината, светкави три непобедлива
2.Внимание : Светло не се директна линија на погледот, така што нема да влијае на предната страна на возачот на возилото и да избегне сообраќајни несреќи.

За производот

боја:
сребрена школка, црна школка
Бренд Име:
Huiermeimi
Wattage:
125W
Водоотпорен:
IP68
флукс:
1200lmw
светлината моќ:
125W
Точка име :
Мотоцикл фарови
Напон:
12v~60v
Температура На Боја:
6500K
Осветлување боја:
Бела
Емитирачки Режими:
висок зрак, ниска зрак, strobe
Зрачењето Растојание:
200 метри
LED сијалица Лифт Време:
време над 30000 часа

Избор на клиент