1Pcs Целосна 100W Интегрирани LED Чип Извор на светлина IC 10000LM Висока Моќност светилка Чипови 32-35V 30*30mil Epistar SMD КОЧАН Floodlight Сијалица
Новак - 93 %

1Pcs Целосна 100W Интегрирани LED Чип Извор на светлина IC 10000LM Висока Моќност светилка Чипови 32-35V 30*30mil Epistar SMD

Достапно за нарачка
DEN 2635.20
DEN 184.00
Достапност:

Можете да ги пратите на вашите производи, од веб-сајтот на Сингапур пост воздух пошта во оваа прва фаза. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).
За Гаранција
1.
Земја
Превозот време
Сад, Велика Британија, Австралија, Канада
10-20 работни дена на нормален период, на 15-25days во шпицот на време (празник не е вклучена)
Нов Зеланд, Западна Европа Земји(Освен во Италија, шпанија и Германија)
15-25 работни дена на нормален период, 18-30days. Напред Напон : 32-35 V 9.Спецификации : 1. По вашата стока е доставен до вашата сопствена земја, можете да ги пратите на вашите производи од поштата на вашата земја со истиот следење на број.2 Како да се избере вистинскиот LED светло?
НЕМА. Инстант почеток, не трепка 8. Ние не ги замени предмети со истечен рок на гаранција.Чип количина : 100pcs 7. Цврста Состојба, shockproof
Апликации : Широко се користи во Сообраќајот осветлување, Пејсажи осветлување, реклама осветлување, Затворен Осветлување, Посебно осветлување и така. боја рендерирање индекс : 60-85 11. Форми : Tetragonum 4. Понекогаш потрае малку подолго, поради инспекција обичаи, локалните испраќање или други причини. Зрак Агол : 140 степени 12.Како да се track my стока?
Сите стоки прво ќе пристигне во Сингапур, а потоа се доставуваат до земјата на дестинација. Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Минимизирање На Драстична Промена На Климата 5. Прозрачна Флукс : 90-100 LM/W 10.
На пример, ако ние испорачуваме еден стоки за клиентите, кој живее во Данска, тој може да го пратите својот стоки од Сингапур поштата пред стоката ќе пристигне Сингапур. Големо Намалување На Трошоците За Одржување 6. Светилка Тело Материјал : Чист Бакар Заградата 15. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ако на своите стоки пристигна во Данска, тој може да го пратите на стоки од веб-страницата на Данска е post office. Заштеда на Пари на Електрична енергија такса 3.000 Часови
Карактеристики : 1.Модел Тип : Висока Моќност Интегрираниот Чип 2. Име на производ : Интегрирано LED Мушка 3. Ниска Греење Генерација На Намалување На Потрошувачка На Електрична Енергија 2. Долг животен век 7. Големо Намалување На Емисијата На Јаглерод 4. Животниот Век : 50.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!. (Од понеделник до петок, освен јавните празник)Точно испорака варира од различни земји. Пратката нормално трае 10-35 работни дена . 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот).
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
За Повратни Информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, пред да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Чип Бренд : Epistar 8. Ние не сноси никаква царина или данок . Температура на бојата : Топло Бела : 2900-3200 K Бела : 6000-6500 K 14.Ако не можете да добиете предмети во рок од 35 дена од денот на плаќањето, ве молиме ни e-mail. во шпицот на време (празник не е вклучена)
Јужна Америка Земји, Африка Земји, земји во Источна Европа
6-8 недели
Бразил, Италија, Шпанија, Германија, Русија
6-8weeks, бидејќи на нивните строги обичај инспекција
Најчесто поставувани прашања
1.3 Зошто не ти се избере нашата компанија производи
Превозот
1.

За производот

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
100W
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
CQC,CE,FCC,ГШ,RoHS,EMC,CCC
Напон:
32v-35v
База Тип:
FESTOON
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Кри
LED Чип Модел:
Висока моќност 1W
Зрак Агол(°):
180°
Обликот:
Бар
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Број на LED Чип:
1 buc
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
Плоштад
Моќ Толеранција:
5%
Должина:
50mm

Избор на клиент