MENGS DH-55D Алуминиум 360 степени Панорамски Панорама 10 Индексирање Tripod Главата Rotator Стегач за Canon Nikon dslr фото Камера
Новак - 13 %

MENGS DH-55D Алуминиум 360 степени Панорамски Панорама 10 Индексирање Tripod Главата Rotator Стегач за Canon Nikon dslr фото

Достапно за нарачка
DEN 3263.04
DEN 2839.00
Достапност:


Може да се земе континуирано фотографии со точни агол разлика (избор : 5-10-15-20-24-30-36-45-60-90 степен) околу еден круг (360degree) (На пример, за 5 степен, треба да се земе 72 фотографии, 24 степен, ќе земе 15 фотографии и така натаму.) да заврши на панорамска слика. Да се избере различен агол, тоа ќе зависи од она што леќи ќе се користи. Широк агол леќа добие широк агол на гледање, што може да трае помалку фотографии додека telephoto леќа е заменик стих.
Дизајнирани специјално за панорамска фотографија,Поедноставување на традиционалниот процес на панорамски фотографии со лесно да го промените аретир интервал, Ова rotator е комбинација на висока прецизност, леснотија на користење, компактност, мала тежина, и издржливост. Тоа е погоден за ултра широк агол леќи.
Идеален за HDR (High-Динамичен Опсег) панорами, како и времето чувствителни ситуации во кои снимање мора да се заврши брзо, како што се снимањето со висока резолуција мулти-слика мозаици или снимањето на истата Сцена во различни фокусни должини.
За лесно да го смените позицијата на сина аретир интервал контрола knob, 10 различен степен запре интервали (со еквивалентен број кликнете прекинува) :
- 5 степени по stop / 72 Кликнете запира
- 10 степени по stop / 36 Кликнете запира
- 15 степени по stop / 24 Кликнете запира
- 20 степени по stop / 18 Кликнете запира
- 24 степени по stop / 15 Кликнете запира
- 30 степени по stop / 12 Кликнете запира
- 36 степени по stop / 10 Кликнете запира
- 45 степени по stop / 8 Кликнете запира
- 60 степени по stop / 6 Кликнете запира
- 90 степени по stop / 4 Кликнете запира
Карактеристики : Две Копчиња за заклучување на врвот на платформа и panning база на ротација, И врвот И на база независно ротирање. Вклучува отстранлив Arca Планината плоча,да докаже многу удобен кога Брзи промени помеѓу опрема е желба на теренот. На discal менгеме е спроведен од страна на двете својата центар 3/8"-16 навој дупка (преку 1/4"-20 да 3/8"-16 конверзија черупка на врвот платформа и два 1/4"-20 штекер хексадецимален завртки на неговите страни. На panning основа е ист дијаметар како rotator телото и е ласерски гравирани со степен скала. Кога оваа Индексирање Rotator е инсталиран на tripod, тоа исто така може да се користи како нормален panning база. Донесува многу висок квалитет на површина по завршувањето и anodizing техники, Цврсти и издржливи.
Спецификација : SKU : 14110001301 Бренд : MENGS Модел : DH-55 D Тип : Панорамски Индексирање Rotator Max Оптоварување : 15 Kg Meterial : Цврст Алуминиум; сите метална конструкција Топката Висина : 64mm База Дијаметар : 55мм Tripod Завртка : 3/8" Камера Завртка : 1/4" Тежина : 355g

За производот

Број На Модел На:
DH-55D
Материјал:
Алуминиум
Пакет:
Yes
Бренд Име:
MENGS

Избор на клиент