3540S-2-103L 3540S 10K ohm 2W 5% Прецизност Multiturn Potentiometer Прилагодливи Отпорник

3540S-2-103L 3540S 10K ohm 2W 5% Прецизност Multiturn Potentiometer Прилагодливи Отпорник

Достапно за нарачка
DEN 120.00
Достапност:


Сликата е да се покаже изглед, вредноста на овој производ е 10 K Ohm

За производот

Бренд Име:
WAVGAT
Состојба:
Нови
Технологија:
метални легури
Број На Модел На:
3540S-2-103L
Тип:
Ротари Potentiometer
Отпорот:
10K
Отпор Толеранција:
5%
Номинална моќност:
2W
Max. Оперативен Напон:
2W
Температурата На Работа:
-55-+125℃
is_customized:
Yes

Избор на клиент